ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

TÜBİTAK’ın Düzenlediği Yarışmada Üniversitemiz Öğrencisi İkincilik Kazandı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması sonuçlandı.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması sonuçlandı.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler, 09 Temmuz 2013 Salı günü Ankara Congresium ATO Kongre ve Kültür Merkezinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel ALTUNBAŞAK’ın katıldığı törenle ödüllendirildi.

Ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik düzenlenen “Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması”na 89 üniversiteden 555 öğrenci 359 iş fikriyle başvurdu. İlk aşamayı geçen 200 iş fikri 1000 TL’lik ödülü almaya ve Afyon Sandıklı'da verilen İş Planı Hazırlama Seminerine katılmaya hak kazandı. Seminerin ardından TÜBİTAK’a gönderilen 159 iş fikrinden 50’si Ankara’daki finale davet edildi.

Genel ve teknoloji kategorileri olmak üzere her iki kategoride dereceye giren ilk üç projeye 10.000 TL, 7.500 TL ve 5.000 TL ödül verildi. Bunun yanı sıra yarışma kapsamında TÜBİTAK tarafından yaklaşık 312 öğrenciye toplamda 200 bin TL ödül dağıtıldı.

Aydın İl Yenilik Platformu’nun gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısı sonrası yarışmaya başvuran ve Ankara’daki finale katılmaya hak kazanan Üniversitemiz Nazilli Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Petek KIZILCAN ikinci olarak hem kendi adına hem de Üniversitemiz adına haklı gururu yaşadı.

Üniversitemiz öğrencisi Petek KIZILCAN’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


12.7.2013