ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu Haziran Etkinlikleri Devam Ediyor

TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve 1 Mayıs 2012 tarihinde çalışmalarına başlayan ‘Aydın İl Yenilik Platformu’nunHaberin Devamı İçin Tıklayınız

TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve 1 Mayıs 2012 tarihinde çalışmalarına başlayan ‘Aydın İl Yenilik Platformu’nun Ar-Ge Çalışma Grubu (1) Toplantısı  06 Haziran 2013 tarihinde Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası 3. Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantı Proje Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci KİRAZ ve İş Paketi 1-6 Lideri Prof. Dr. İsmail BÖĞREKÇİ başkanlığında, Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Cenk UĞURAY, Nazilli Pamuk Araştırma Müdürlüğünden Levent YAZICI ve Özlem YILDIRANCAN, Jant-Sa Ar-Ge Müdürü Halil ERTÜRK,  Çakıcı Danışmanlıktan Dilek ÇAKICI, İYP Bursiyeri H. Saygın SUCUOĞLU, Proje Sekreteri Gülay GÜLEŞEN, Proje Anketörü Nüket ARIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda katılımcılara çalışma gruplarının platform açısından taşıdığı önem ve geleceğe yönelik beklentiler anlatılarak, yürütücülük tarafından hazırlanan Ar-Ge Çalışma Yönergesi dağıtıldı.

Toplantıda, Ar-Ge Çalışma Grubunun geliştirilmesi için gruba danışmanlık yapacak, tecrübe sahibi kişilerin de çağırılabileceği ve proje hazırlama/yürütme konusunda da eğitimler düzenlenebileceği konuşulmasının ardından Ar- Ge Çalışma Grubu Başkanı olarak Jant-Sa Ar-Ge Müdürü Halil ERTÜRK belirlendi. Bundan sonraki toplantıların Halil ERTÜRK tarafından düzenlenmesi, öncelikle yönergede belirtilen başkan, başkan yardımcısı, raportör, yedeklerin belirlenmesi de karara bağlandı. 

Çalışma Grubunun bundan sonra izlemesi gereken yol haritasının belirlenmesinde öncelikle Paket-6 için önem taşıyan Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı önerilerinin geliştirilmesi üzerine görüşülerek, toplantıya dilek ve temennilerle son verildi.

Aydın İl Yenilik Platformu Paket Liderleri (3) Toplantısı Gerçekleşti

Aydın İl Yenilik Platformu’nun Paket Liderleri (3) Toplantısı  06 Haziran 2013 tarihinde Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası 3. Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantı Proje Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ başkanlığında, Paket-1 ve Paket-6 Lideri Prof. Dr. İsmail BÖĞREKCİ adına Proje Bursiyeri H.Saygın SUCUOĞLU, Paket-2 Lideri Yrd. Doç. Dr. Abdullah ÖZDEMİR, Paket-3 Lideri Yrd. Doç. Dr. Nemciye CÖMERTLER ŞİMŞİR, Paket-4 Liderleri Prof. Dr. Ali Doğan BOZDAĞ, Prof. Dr. Hatice ERTABAKLAR, Paket-5 Lideri Gülay GÜNDEAY, Proje Sekreteri Gülay GÜLEŞEN, Proje Anketörü Nüket ARIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda Aydın İl Yenilik Platformu’nun bir yılı değerlendirilerek bu güne kadar iş planında yapılan ve yapılmayan faaliyetler gözden geçirilmesinin yanı sıra  geleceğe yönelik  kararlar alındı.

 

Aydın İl Yenilik Platformu İş-Paketi 4: Eğitim ve Farkındalık Yaratma Kapsamında  “İçindeki Mucidi Çıkart” Adlı Eğitim Çalışması Gerçekleşti

Aydın İl Yenilik Platformu İş-Paketi 4: Eğitim Ve Farkındalık Yaratma kapsamında, “İçindeki Mucidi Çıkart” isimli eğitim çalışması 13 Haziran 2013 tarihinde pilot okul olarak belirlenen İncirliova 50. Yıl Ortaokulu’nda gerçekleşti.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EKER, Okul Müdürü Hasan Hüseyin SOLAK,   Tasarım ve Teknoloji Öğretmeni Handan TUZLA MAVİOĞLU, Aydın İl Yenilik Platformu İş paket-4 liderleri Prof. Dr. Ali Doğan BOZDAĞ, Prof. Dr. Hatice ERTABAKLAR, Adnan Menderes Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü ve iş Paketi-5 lideri Gülay GÜNDEAY, Aydın İl Yenilik Platformu Sekreteri Gülay GÜLEŞEN, Anketörü Nüket ARIOĞLU, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Ezgi TOYGAR ve öğretmenler katılım gösterdi.

Toplantı açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EKER, ilçe ve okul hakkında bilgi vererek, 50. Yıl Ortaokulunun pilot okul seçilmesinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Prof. Dr. Ali Doğan BOZDAĞ’ın yaptığı sunum öğrencilerle soru-cevap şeklinde interaktif olarak gerçekleşirken öğrenciler fikirlerini paket liderleri ve arkadaşlarıyla paylaşma olanağı buldular.

Üniversitemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın İl Yenilik Platformu işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimde İş Paketi Lideri Prof. Dr. Ali Doğan BOZDAĞ’ın  6 ve 7. sınıf öğrencilerine yaptığı sunumda yoğun ilgi ve katılım gözlendi.

Eğitim esnasında, Prof. Dr. Ali Doğan BOZDAĞ bu çalışmanın Üniversitemiz, Aydın İl Yenilik Platformu, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşecek “Yenilikler ve Projeler Şenliği” isimli organizasyonun bir parçası olduğu ifade ederek öğrencilere “Yaz Getir, Çiz Getir, Yap Getir” sloganı ile gerçekleşecek yarışmaya katılım şartlarını anlattı.

Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.


27.6.2013