ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yaş Haddinden Emekli Olan Öğretim Üyemize Anlamlı Tören

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN onuruna düzenlenen Emeklilik Töreni Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN onuruna düzenlenen Emeklilik Töreni 21 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat TOSUN, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Cezmi ÖNCÜER, Başhekim Doç. Dr. Mustafa OĞURLU, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Turhan DOST, birçok dernek ve oda başkanı ve öğretim üyesi katıldı.

Doç. Dr. İrade ABBASOVA’nın piyano dinletisiyle dinleyicilerin keyifli anlar yaşamasının ardından, Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’ın özgeçmişini anlatan belgesel niteliğinde film gösterimi yapıldı. Filmde, ALPARSLAN’ın eğitim-öğretim yılları, akademik yılları ve bilimsel faaliyetleri ayrıntılı olarak ele alındı.

Sağlık Bakanı Müsteşarı Nihat TOSUN yaptığı konuşmasında, “Hocamdan çalışkanlığı, dürüstlüğü, hastayı sevmeyi ve mesleği sevmeyi öğrendik.” diyerek Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’ın çok değerli bir hekim olduğunu ifade etti.

Bir insanın asıl başarısının topluma ne kazandırdığıyla ölçülendirildiğine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. BİRİNCİOĞLU, bu noktada Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’ın topluma önemli katkıları olduğunu belirtti ve ALPARSLAN’a bundan sonraki yaşamında huzur, mutluluk ve sağlık diledi. Rektörümüz konuşmasını tamamlamasının ardından Üniversitemize vermiş olduğu katkılardan dolayı değerli hocamıza teşekkür plaketini takdim etti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhavit YÜKSELEN adına konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Turhan DOST “Emeklilikle yeni bir yaşama başlanır. Bu yüzden bu bir bitiş değil, yeni bir dönem için yenilenmek. Hocamızın bu güzel gününde bu sevinci paylaşmak için buradayız.” şeklinde konuşarak, Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’a, Üniversitemize bilgi ve deneyimleriyle yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti ve plaket takdiminde bulundu.

Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Cezmi ÖNCÜER, “Bülent Beyin, Üniversitemizin şekillenmesinde ve yapılanmasında çok büyük hizmetleri olmuştur.” diyerek, Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’ın nezaketi, etik kurallarından ve çalışma disiplininden hiçbir zaman taviz vermeyen tutumuyla kendisinde çok büyük güven oluşturduğunu ve ALPARSLAN’la çok verimli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Törene katılan,  Üniversitemiz Başhekimi Doç. Dr. Mustafa OĞURLU, birçok dernek başkanı ve üyesinin yanı sıra Üniversitemiz öğretim üyeleri de konuşmalarında, Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN’ın bilgi ve tecrübeleriyle çok değerli bir akademisyen olduğundan bahsederek kendisine plaket ve hediye takdimlerinde bulundular.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Bülent ALPARSLAN  “Son Ders” ismini verdiği sunumunda, “1996 Yılından itibaren hizmet verdiğim Adnan Menderes Üniversitesi’nden emekli oluyorum. Emeklilik törenine katılarak bizleri onurlandıran veya mazeretleri nedeniyle gelemeyen tüm dostlarıma da ayrıca şahsım,  ailem ve klinik arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ALPARSLAN,  sunumda öğrencilerle gerçekleştirdiği, öğrencilerin ilgi alanları ve yaşamları hakkında bilgi veren anketin sonuçlarını dinleyicilerle paylaştı.

Duygusal anların yaşandığı tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.


25.6.2013