ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu TÜBİTAK Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan, Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu TÜBİTAK tarafından desteklenmeye Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan, Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulunda Türkiye'nin farklı üniversitelerinde öğrenim gören lisansüstü öğrencilerin bir araya gelmesi amaçlanıyor, genç araştırmacılar; alanında yetkin, konunun uzmanı akademisyenlerle yönetişim konusunu çok boyutlu olarak tanıma ve tartışma fırsatı buluyorlar.

Yönetişim, son yılların kamu yönetimi literatüründe üzerinde çokça durulan kavramlardan biri. Kamusal politikaların belirlenmesi ve uygulanmasında günümüzde birlikte yönetim, çok aktörlü yönetim kavramları ile devletin yanında ulusal ve uluslararası örgütler, özel sektör, sivil toplum örgütleri ve diğer kurumlar yer alıyor.

Yönetme faaliyeti için kabul edilen ölçütler içinde katılımcılık, demokratiklik, şeffaflık, hesapverebilirlik daha ön plana çıkarken, bu anlayışa dayanan yönetişim ile yönetimin daha açık, hesapverebilir, denetlenebilir, demokratik olabileceği düşünülüyor.

Yönetişim ve yönetişim uygulamalarının geliştirilmesine yönelik daha demokratik ve çok aktörlü katılım için çalışmaların yapıldığı 3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulunda,  Türk Kamu Yönetimi'ndeki gelişimin ve değişimin, literatür ve uygulama örnekleriyle, lisansüstü öğrencilere aktarılması amaçlanıyor.


20.6.2013