ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitesimiz Nazilli İİBF’ de Mezuniyet Coşkusu

Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına yenilerini eklemenin sevincini yaşıyor. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına yenilerini eklemenin sevincini yaşıyor. 2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında 971 mezun vererek bu alanda Türkiye’nin en çok mezun veren fakültelerinden biri olmayı başaran, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının içerisinde Türkiye’de söz sahibi olmaya aday öğrenciler olduğunu, geçmiş yıllarda verdiği mezunlarının başarılarıyla kanıtladı. Bu başarılara yenilerini ekleyecek olan 2013 yılı mezunları 8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılan törenle mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Törene, Aydın Milletvekili Ali Gültekin KILIÇ, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem TURAN, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan KAYA, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU ve İsabeyli Belediye Başkanı Bekir Kuvvet ERİM katıldı.

Mezuniyet Töreninde Öğrenciler ve Aileleri Mutlu Dakikalar Yaşadı

Nice emeklerle mezun olma başarısını gösteren öğrenciler bu önemli günde aileleri ve akademisyenlerle beraber eğlenmenin tadını çıkarırken, zaman zaman duygulu dakikalar yaşadılar.

Yaklaşık 4000 kişinin katıldığı tören İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Nazilli İİBF Dekanı Prof.Dr. Ertuğrul ACARTÜRK’ ün açılış konuşması ile devam etti. Dekan ACARTÜRK : “Samimi dostluk ve arkadaşlıkların yaşandığı öğrencilik döneminiz çoğunuz için bitmek üzere. Sizin için zorlukların ve güzelliklerin birlikte yaşanacağı daha uzun bir hayat var önünüzde. Bu uzun yolculukta bugüne kadar almış olduğunuz değerli bilgiler sizin temel sermayeniz ve rehberiniz olacaktır. Mevcut bilgi ve donanımlarınızı kullanarak ve her geçen gün yenileyerek pek çok zorluğun üstesinden geleceğinizden hiç şüphem yoktur.” şeklinde konuşarak öğrencilere “hangi işi yaparsanız yapın, nerede bulunursanız bulunun ülkeniz için her zaman en iyisini yapmaya ve dürüst olmaya gayret edin.”öğüdünde bulundu.

ACARTÜRK, öğrencilere hiçbir zaman ucuz menfaatler peşinde koşarak ülke çıkarlarını ikinci plana atmamaları, vatan için emek ve bilgilerini ortaya koymaları, kendi değerlerine, örf ve kültürlerine sahip çıkmaları tavsiyelerinde bulundu.

Öğrencilerine başarı dilekleri sunan,  birlik ve beraberliğimizin yegane garantisi gençliğin olduğunun önemine değinen Dekan ACARTÜRK’ün konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU konuşmasını yaptı ve BİRİNCİOĞLU’nun eşliğinde Nazilli İİBF’ nin Üniversite Liginde 2. olan Basketbol ve yine aynı ligde 3. olan Voleybol takımının madalya törenine geçildi. Sporcular öğrencilerin tezahuratları ile madalyalarını aldılar.

Fakülte birincisi olarak mezun olan Sakine TURHAN’ın, yaptığı konuşma öğrenci arkadaşları tarafından büyük alkış aldı. İsabeyli Belediye Başkanı Bekir Kuvvet ERİM tarafından diploması takdim edilen Sakine TURHAN ailesi ve hocalarına sevinçli aynı zamanda duygulu dakikalar yaşattı. Ardından Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, bölüm birincisi olan öğrencilere diplomalarını takdim etti. Dereceye giren öğrencilerin hediye töreninin ardından ise mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Teker teker isimleri okunan ve sahnede hocalarıyla fotoğraf çekinmeyi ihmal etmeyen öğrenciler sevinçlerini aileleriyle paylaştı.

Diploma töreninin ardından öğrencilerin Dekan ACARTÜRK’ e hoş bir süprizi vardı. “MALİYE BÖLÜMÜ SİZİNLE GURUR DUYUYOR” pankartı açan öğrenciler, hocalarına duydukları sevgi ve saygıyı tezahuratlarla dile getirirken, kendilerine şükranlarını çiçek takdim ederek bildirdiler.

Tören havai fişek gösterisi ve kep atma töreni ile sona ererken programın ardından oyun havası eşliğinde öğrenciler eğlenmeye devam etti.


12.6.2013