ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Atça MYO’dan Türkiye’nin İlk Online Halkla İlişkiler Sözlüğü

Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Türkiye’nin ilk online halkla ilişkiler sözlüğü olan www.proobe.net adlı siteyi yayın hayatına sokarak güzel bir projeye imza attı. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Türkiye’nin ilk online halkla ilişkiler sözlüğü olan www.proobe.net adlı siteyi yayın hayatına sokarak güzel bir projeye imza attı. Sözlük projesi olan PROOBE.NET “Halkla İlişkiler Hakkında Herşey…” sloganıyla, halkla ilişkiler ve bağlantılı tüm disiplinleri ele alarak teorik terimleri sunmayı amaçlamakta. Proje ekibi 2 akademik yönetici editör ve 12 kurucu editörden oluşmaktadır. Kurucu editörler projeyi tasarlayan 12 öğrenciden oluşmakta ve mezuniyet sonrası da projeyi ayakta tutacak temel yapıyı oluşturacaktır. Projenin gelecek yıllardaki öğrenci editörleri yalnızca içerik yetkilerine sahip olacakken kurucu editörler projenin tüm planlamaları üzerinde yönetim yetkilerine sahip olacaktır. Proje ekibinin başında olan Atça Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlilerinden Akan YANIK ve Songül YANIK, PROOBE.NET projesinin yalnızca online terimler sözlüğü olarak kalmayacağını ileriki yıllarda Türkiye’de ilk olabilecek hem sosyal hem de yazılımsal fikirlere imza atarak halkla ilişkiler mesleğine değer katacak bir proje olacağını aktardı.

Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim GENÇSOYLU, “PROOBE.NET” adlı projenin ortaya çıkmasında emeği bulunan akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür ederek şunları aktardı: “Projenin tematik yarışmalardan sesli kitaba, görme engelli yazılımından sosyal eğlence paketlerine kadar 5 yıllık tüm planlarını hazır halde görünce gerçekten yalnızca güzel bir proje değil sürdürülebilir bir projenin de hayat bulduğunu gördüm. Mesleğine değer katan ve özne olmayı başarabilmiş öğrencilerimin yollarının her daim açık olacağı artık gün gibi ortadadır. En büyük dileğimiz, özne olarak mesleğine değer katan ve geleceği öngören projeler hazırlayan bu ekibin Atça Meslek Yüksekokulu ailesine yeni katılacak olan tüm öğrencilere örnek olmasıdır.”

Proje ekibi Atça Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan belgeleri aldıktan sonra projenin hayat bulmasındaki rolün ancak gelecek hayallerinin gerçekleşmesiyle gurur duyulacak bir erdem olacağını vurgulayarak çabalarının mezuniyet sonrasında da devam edeceğinin sözünü verdiler.


11.6.2013