ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz 21. Akademik Yılı Görkemli Bir Törenle Sona Erdi

Üniversitemiz 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 7 Haziran 2013 tarihinde Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşti.Devamı İçin Tıklayınız
Üniversitemiz 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 7 Haziran 2013 tarihinde Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşti.
Törene, İlimiz Valisi Kerem Al, Aydın Milletvekilleri Ali Gültekin KILIÇ ve Semiha ÖYÜŞ, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ. General Salih KARATAŞ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Altan GÜNEY, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. A. Seda SARACALOĞLU, Prof. Dr. Ali BELGE, Prof. Dr. Cavit BİRCAN,  Fakülte Dekanları ve  çok sayıda akademisyen, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.
Sunuculuğunu Arş. Gör. Mehmet BÖLÜKBAŞ’ın yaptığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yrd. Doç. Dr. Özlem AKKAYNAK yönetiminde  ‘‘ADÜ Marşı”nın söylenmesiyle  devam etti.  
“Hayat Asıl Şimdi Başlıyor”
Ziraat Fakültesi birincisi Müjde KIRALAN, “Zor ve zahmetli bir yolculuğun sonundayız… “Hayat Asıl Şimdi Başlıyor” sözü tüm görkemiyle karşımızda hiç şüphesiz… Edinilen duaların, harcanan emeklerin ve dökülen terlerin ürünlerini toplamak üzere çıkıyoruz bu kapıdan.” şeklinde konuşarak eğitim hayatlarında katkıları olan ailelere ve akademisyenlere teşekkür etti. 
“Korkularınız, Yenilgileriniz Ve Hatalarınız Sizi Asla Esir Almasın”
Üniversitemiz Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa KARACA yaptığı konuşmasında; “Unutmayın ki hayat asla ertelemeye gelmez, zira ertelediğiniz her güzellik, sizden biraz daha uzaklaşmış demektir. Hep hayal kurun. Hayallerinizi sevgi çerçevesine oturtun.” şeklinde konuşarak, öğrencilere korkularına, hatalarına ve yenilgilerine esir olmamaları önerisinde bulundu.
Sevgi ile Yapılan Her İş Mutluluk Getirir
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU; “20. yaşını geride bırakan, gelişmeye ve ilerlemeye hızla devam eden Üniversitemizde bu yıl 1.377 akademik personel ile 1.720’si lisansüstü olmak üzere 33.122 öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti verilmiştir. Bu yıl 7548 öğrencimizi mezun vermenin ayrı bir gururunu yaşıyoruz.”  şeklinde konuştu. BİRİNCİOĞLU öğrencilere, sürekli gelişim ve değişim içerisinde olmaları, bilimin ışığında öz değerlerine sahip çıkmaları, sabırlı ve kararları olmaları, zorluklar karşısında yılmamaları, önce kendilerini sonra tüm insanlığı sevmeleri öğüdünde bulunurken sevgi ile yapılan her işin sürekli başarı ve mutluluk getireceğini vurguladı.
“Eğitimin Hayat Boyu Devam Eden Bir Süreç Olduğunu Unutmayınız”
Valimiz Kerem Al; Üniversitelerin öğrencilere hayat boyu lazım olacak bilgilerin kazandırıldığı yerler olduğunun altını çizerek, “Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın’ımızın kültürel, sanat, bilim ve ekonomi alanında vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Üniversitemizi seviyoruz ve önemsiyoruz şeklinde konuştu.”
Konuşmasının son bölümünde mezun öğrencilere nasihatlerde bulunan Vali AL, sözlerini şöyle tamamladı: “Sevgili gençler; sizler yarınlarımız ve geleceğimizin aydınlık yüzü olacaksınız. Geleceğimizi sizler inşa edeceksiniz. Burada aldığınız eğitim, başarınızın anahtarı olacak. Size birkaç hatırlatmada bulunmak istiyorum. İşinizi severek ve kaliteli yapınız. En önemlisi de eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu unutmayınız.”
Vali Al, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve birim yöneticileri tarafından okullarında birinci olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve plaketleri verildi. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. A. Seda SARACALOĞLU’nun Üniversite Andı’nı öğrencilere okutması ve keplerin atılmasının ardından Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi AD 4. Sınıf Öğrencisi Efe Dumancı’nın  verdiği konser ile tören sona erdi.

Resim Galerisi İçin Tıklayınız


11.6.2013