ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkçe Olimpiyatları Öncesi Üniversitemize Ziyaret

11. Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde 6 Haziran 2013 Perşembe günü Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşecek olan, Türkçe Olimpiyatlarına katılacak yabancı öğrencileri Rektörümüz Haberin Devamı İçin Tıklayınız

11. Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde 6 Haziran 2013 Perşembe günü Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşecek olan, Türkçe Olimpiyatlarına katılacak yabancı öğrencileri Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU 5 Haziran 2013 Çarşamba günü Rektörlük Senato Odası’nda ağırladı.

Öğrencilerle tanışan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, “Dünyanın değişik ülkelerinden gelen Türkçe konuşan gençlerimizi tebrik ediyor, hepinize hoşgeldiniz diyorum.” diyerek, Türkçe Olimpiyatları’nın, Aydın’da bugüne kadar gerçekleşen en büyük uluslararası organizasyon olma niteliğini taşıdığını bunun Aydın için önemli bir tecrübe olacağını ifade etti. BİRİNCİOĞLU, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağımızı da belirtti.

Türkçe Olimpiyatları Tertip Komitesi Başkanı Şenol TAYFUN, Türkçe’nin 26 bin kelime ve deyimden oluşmasına rağmen konuşulan kelimelerin 300-500 civarında olduğunu bu sebepten Olimpiyatların büyük önem taşıdığını belirtti. TAYFUN, Türkçe’ye daha fazla değer verilmesi gerektiğine inandıklarını vurguladı.

Ziyaret esnasında öğrencilerin şiir ve şarkılar okumalarıyla keyifli anlar yaşanırken, Aydın ilimizin sembolü olan incir ve hediye paketleri misafirlerimize dağıtıldı.

ZİYARET FİLMİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 


6.6.2013