ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulumuz Alanında Uzmanlaşmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu’nun Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı...Devamı İçin Tıklayınız
Meslek Yüksekokulumuz Marmara Üniversitesi’ni Ağırladı
Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu’nun Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı, 22-29 Mayıs 2013 tarihlerinde Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokul öğrencilerini ağırladı.
Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Leyla ULUSMAN’ın liderliğinde düzenlenen teknik gezi kapsamında, Yüksekokul öğretim görevlilerimiz misafir öğrencilere çeşitli konularda eğitimler vererek atölye çalışması yaptırdı. Öğr. Gör. Hakkı BABALIK misafir öğrencilere atölyede “Kaboşon Mücevher Taşı İşlemeciliği” ve “Uygulamalı Gemolojik İnceleme” eğitimi verirken Öğr. Gör. Ufuk ÖREN, yine atölyede uygulamalı olarak “Fasetli Mücevher Taşı İşlemeciliği” konusunu anlattı. Öğr. Gör. Servet AKAR ise Hassas Döküm dersi ile Marmara’dan gelen misafir öğrencilere atölyede mesleki deneyim yaşattı.
Yrd. Doç. Dr. Leyla ULUSMAN tarafından “Alanında en donanımlı okul” olarak nitelenen Yüksekokulumuz, bir haftalık süre boyunca Karacasu’nun çeşitli yerlerine düzenlediği gezi ile misafirlere ilçe tanıtımı da yapmış oldu. Üniversitelerarası işbirliğinin ve paylaşımının örnek uygulaması olarak dikkati çeken bu çalışma, aynı zamanda Yüksekokulumuzun bu alandaki iddiasını da bir kez daha gözler önüne serdi.

 


 

Meslek Yüksekokulumuz Posterleri Kongrede
Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Hakan ÖZİLHAN ve Okt. Şükrü ÖMÜR, 29-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında IULTCS (Uluslararası Deri Teknologları ve Kimyacıları Dernekleri Birliği) tarafından Sheraton İstanbul Maslak Hotel & Congress Center’da düzenlenen XXXII. IULTCSKongresi’ne katıldılar.
Uluslararası düzeyde gerçekleşen kongreye, “Traditional Vaketa Leather Production In The Perspective Of Ecological Sustainability”, “Investigation Of Some Physical Properties Of Vaketa Leathers” ve “Production Of “Sahtiyan”, A Traditional Turkish Leather” adlı üç poster bildiri ile katılan öğretim elemanlarımız, Karacasu’da faaliyetlerini yürüten, sayıları çeşitli nedenlerle azalan tabakhanelerde, geleneksel yöntemlerle üretilen vaketa ve sahtiyan derilerin, uluslararası platformda tanıtılmasını sağlamış ve bilimsel literatüre bu iki deri tipinin Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu damgasıyla yerleşmesi adına önemli bir adım atmışlardır.

 4.6.2013