ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

"Haydi Rengarenk Gülümse"

"Haydi Rengarenk Gülümse" Resim Şenliği ve Piyano Dinletisi, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Hatice AKSU, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin TURAN, Haberin Devamı İçin Tıklayınız

"Haydi Rengarenk Gülümse" Resim Şenliği ve Piyano Dinletisi, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi  Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Hatice AKSU,  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin TURAN, Pediatrik Nöroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe TOSUN ve Üniversitemiz Anaokulu`nun koordinatörlüğünde 30 Mayıs 2013 Perşembe günü Atatürk Kongre Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Dekanımız Prof.Dr. Abdulvahit YÜKSELEN, Başhekimimiz Doç.Dr. Mustafa OĞURLU, Başhekim  Yardımcımız Prof. Dr. Bakiye UĞUR , etkinliği hazırlayan bölümlerdeki doktorlar, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Açılış konuşmasında etkinliğin amacını Doç. Dr. Yasemin TURAN şu şekilde ifade etti “ Bedensel engeli olan ancak kalplerinde bize ulaşmak için hiçbir engel tanımayan bu özel çocuklarımızın yeteneklerini sergilemelerine aracılık etmek için bu aktiviteyi düzenledik. Ömür boyu sürecek olan bu tıbbi durumun sadece ilaç tedavileri, özel eğitimleri, rehabilitasyon programları ile ilgilenmenin değil bu özel çocuklarımızı sosyalleştirerek topluma kazandırmanın da oldukça önemli olduğu görüşündeyiz.”

Etkinlik 12 çocuktan oluşan ve yaklaşık bir saat süren piyano dinletisi ile devam etti. Yapılan sergi sonrası tüm çocukların resimleri ödüle değer bulunup çocuklara hediyeleri verildi.


4.6.2013