ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Ziraat Fakültesi 2012-2013 Yılı 17.Dönem Mezuniyet Töreni Düzenlenen Şölenle Kutlandı

Ziraat Fakültesi 2012-2013 yılı Mezuniyet Töreni, 24 Mayıs 2013 tarihinde Güney Kampüsü tören alanında gerçekleştirildi. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Ziraat Fakültesi 2012-2013 yılı Mezuniyet Töreni,  24 Mayıs 2013 tarihinde Güney Kampüsü tören alanında gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Halk Oyunları ekibinin, izleyicilere coşkulu anlar yaşattığı mezuniyet törenine Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Salih KARATAŞ, Koçarlı Belediye Başkanı Cengiz ŞEN, Almanya Berlin Humboldt Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Frank ELLMER, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk DURDU, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sacide KARAKAŞ, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Cengiz ÖZARSLAN, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Osman EREKUL ve Doç. Dr. Ferit ÇOBANOĞLU, Ziraat Fakültesi Öğretim Elemanları ile mezun olacak öğrencilerin aileleri katıldı.

Bölümlerinde dereceye giren öğrencilere belgeleri takdim edilerek öğrencilerin başarıları kutlandı. Törende Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk DURDU genç mezunlara hitaben yaptığı konuşmada "Tarım uçsuz bucaksız bir alandır. Tarımın bütününü görebilmek ancak rekabette güçlü ve donanımlı bir kurumdan mezun olan sizler için mümkündür. Bu bütünü görebilmek geniş bir vizyon ister. Bu vizyona sahip olabilmek ise diğer meslek ve bilim disiplinleriyle yardımlaşmak ve birlikte çalışmakla mümkündür. Biliniz ki mesleğiniz çok değerli, ürettiğiniz ve donanımlı olduğunuz takdirde istihdam sorunu olmayan ve geleceğin dünyasında geçerli ve seçkin bir meslektir. Mesleğinizin en güçlü markası olan Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olmak göreceksiniz birçok kapıyı başarıyla açmanızı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.
 
Tören sonrası mezun öğrenciler kep attılar ve aileleri ile birlikte müzik eşliğinde eğlendiler. 


28.5.2013