ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nde Mezuniyet ve Yemin Töreni Sevinci Yaşandı

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi 14. dönem mezunları, Veteriner Hekimliği Deontoloji Yönetmeliği gereği mesleğe başlamanın ilk adımı olarak, Batı Kampüsü Eğitim-Öğretim Bloğu... Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi 14. dönem mezunları, Veteriner Hekimliği Deontoloji Yönetmeliği gereği mesleğe başlamanın ilk adımı olarak, Batı Kampüsü Eğitim-Öğretim Bloğu önünde 22 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 16.00’da düzenlenen törenle yeminlerini ettiler.

Törende öğrencilere yeminlerini, Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji ABD Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erden Sedat ARSLAN yaptırdı. Türk Halk Müziği, halk oyunları gibi gösterilerle şenlenen törene, Rektör Vekili olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BELGE, Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı J. Plt Kur. Yarbay Mehmet DEMİRAĞ, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan EREN Veteriner Hekimler Odası Başkanı Veteriner Hekim Muharrem UÇMAKLIOĞLU ve yönetim kurulu üyeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih KÖKSAL, TDKD Aydın Koordinatörü Erhan ÇİFTÇİ, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sacide KARAKAŞ, Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri ile mezun olacak öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören sonrasında düzenlenen kokteyl ve müzik dinletisinde öğretim üyeleri, konuklar ve mezun olan öğrenciler hep birlikte eğlendiler.


24.5.2013