ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Çine Meslek Yüksekokulu 3.Kez Olivetech Fuarı’nda

Zeytinyağı sektörünün İzmir’deki büyük buluşmasında Çine Meslek Yüksekokulu, geçen yıllarda olduğu gibi stand açarak yerini aldı. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Zeytinyağı sektörünün İzmir’deki büyük buluşmasında Çine Meslek Yüksekokulu, geçen yıllarda olduğu gibi stand açarak yerini aldı.

Türkiye’nin tek Zeytin ve Zeytinyağı fuarı olan “OLİVETECH” (Zeytin ve Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı) 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirildi. 257 katılımcı ile gerçekleşen fuarda Çine Meslek Yüksekokulu standında sunulan zeytin, zeytinyağı gibi ürünlerin, eğitimin bir parçası olarak öğrenciler tarafından üretilmiş olması ve bu üretimlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca diğer firmalar gibi onay belgesine sahip olarak üretilmesi katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

Fuara katılan Çine MYO Organik Tarım, Gıda Teknolojisi ve Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi programı öğrencileri sektörün temsilcileri ile tanışma ve görüşme olanağı buldular.


23.5.2013