ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜ, TÜBİTAK Burs ve Destek Programları Hakkında Bilgilendi

Üniversitemiz ile Türkiye Bilimsel Teknolojik Araştırma Kurumu işbirliğiyle düzenlenen TÜBİTAK Burs ve Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı...

Devamı İçin Tıklayınız

 


Üniversitemiz ile Türkiye Bilimsel Teknolojik Araştırma Kurumu işbirliğiyle düzenlenen TÜBİTAK Burs ve Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı, 21 Mayıs 2013 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Akademisyenlere ve Öğrencilere Yönelik Burs ve Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı, Araştırma Destek Programları Başkanlığı’ndan Hüseyin AKOVA ve Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’ndan Nursel ÜSTÜNSOY’un sunumlarıyla iki oturum halinde gerçekleşti.
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU yaptığı açılış konuşmasında, toplantının Üniversitemiz öğretim üyelerine ve tüm katılımcılara faydalı olmasını dilediğini belirterek “Cumhuriyet tarihinin en güçlü hazinesine sahibiz ve bu hazineden bilime ayrılan pay önceki yıllara göre artış gösteriyor. Yeni fonlar oluşuyor ve bunların kullanımı için TÜBİTAK Üniversitelerimizi bilgilendiriyor. Üniversitemize gelip bu toplantıya katılan değerli TÜBİTAK üyelerine ve sizlere sevgi, saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
TÜBİTAK ARDEB Eğitim, Tanıtım ve Program Değerlendirme Müdür V. Hüseyin AKOVA, Üniversitemizin Ege Bölgesi’nde en fazla destek alan 4. Üniversite olduğunu vurgulayarak, 2012 yılında Üniversitemizden önerilen 68 projenin 11’inin desteklendiğini belirtti.
AKOVA, TÜBİTAK hakkında sunduğu genel bilgilerin ardından, Ulusal Akademik Arge konu başlıklı sunumunda ARDEB desteklerini ve proje başvurusunda dikkat edilmesi gereken unsurları dinleyicilerle paylaştı.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı Sözleşmeler Müdürü Nursel ÜSTÜNSOY, 2 bölüm halinde gerçekleştirdiği Akademisyenlere Yönelik Burs ve Destek Programları konulu sunumunda, 1. bölüme BİDEB hakkında verdiği bilgilerle başlayarak, araştırma burs programları, konuk araştırmacı destek programları, bilimsel etkinlik destek programları hakkında bilgi verdi. İkinci bölümde ise online başvuru, değerlendirme sistemi, başvuru dosyası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar konularını ele alarak dinleyicileri ayrıntılı olarak bilgilendirdi.
ÜSTÜNSOY, Öğrencilere Yönelik Burs ve Destekler konulu sunumunda ise lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik burs ve destek programları, bilimsel etkinliklere katılım destekleri ile değerlendirme sistemi ve başvuru dosyası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar konularını ele aldı.
Üniversitemiz akademik personeli, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ilgi gösterdiği toplantıda, sunumların ardından gerçekleşen soru-cevap bölümüyle katılımcılar merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi oldular.

Soru-cevap bölümünün ardından, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BELGE, TÜBİTAK ARDEB Eğitim, Tanıtım ve Program Değerlendirme Müdürü V. Hüseyin AKOVA ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı Sözleşmeler Müdürü Nursel ÜSTÜNSOY’a teşekkür belgelerini sunarak Üniversitemizdee olmalarından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

 Hüseyin Akova'nın Sunumu İçin Tıklayınız

 Nursel Üstünsoy'un Akademisyenlere Yönelik Sunumu İçin Tıklayınız

 Nursel Üstünsoy'un Öğrencilere Yönelik Sunumu İçin Tıklayınız


22.5.2013