ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın Meslek Yüksekokulu 2012–2013 Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

Aydın Meslek Yüksekokulu 13. mezuniyetini Aydın Valisi Kerem AL, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’nun da katılımlarıyla 20 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirdi.Devamı İçin Tıklayınız
Aydın Meslek Yüksekokulu 13. mezuniyetini Aydın Valisi Kerem AL, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’nun da katılımlarıyla 20 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirdi.
Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Törene Aydın Valisi Kerem AL, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU‘nun yanısıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BELGE, Aydın İl Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığından J. Kd. Alb. Hakan GENÇ, Aydın Belediye Bşk. Yrd. Şefika ÇOBAN katılım göstererek öğrencilerin mezuniyet sevincini paylaştılar.Programlarında dereceye giren öğrencilere belgelerini takdim ederek öğrencilerin başarılarını kutladılar.
Törende Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Saadettin YILDIRIM yaptığı konuşmada Yüksekokulda 16 programda 3000 öğrenciye eğitim verildiğini belirterek, gerek akademik gerek idari personel bütün Yüksekokul çalışanları olarak öğrencilere daha kaliteli bir eğitim sunmak amacıyla yoğun çaba ve emek verdiklerinin altını çizdi. Akademisyenlerin ve öğrencilerin 2013 yılı eğitim döneminde meslekleriyle ilgili 5 panel, 25 seminer, 21 teknik gezi, 14 sosyal amaçlı faaliyet, 12 bilimsel yayın, 18 akademik çalışma ile dönemi tamamladığını ve bu faaliyetlerin öğrencilerin eğitimlerine ve mesleki yönden gelişimlerine çok önemli katkılar sağladığını vurguladı.
YILDIRIM Velilere ve Hocalara hitaben;“Mezunlarımızın geleceklerinden emin olalım ve onlara güvenelim. Sevgiyle, ilgiyle, özenle büyütüp yetiştirdiğiniz evlatlarınızın mesleki bilgileri sağlam, özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı bireyler olarak hayata atılmaları için bizler de akademik ve idari kadromuzla onların eğitimlerine çok önem vermekteyiz ve yoğun çabalar sarfetmekteyiz. Geçtiğimiz yıl Dikey Geçiş Sınavlarında 57 öğrencimiz Karadeniz Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik, Gazi ve Dokuz Eylül gibi çeşitli üniversitelere kabul edilmişlerdir. Değerli Hocalarım, kaliteli bir eğitimin en temel unsuru şüphesiz sizlersiniz. Kurumumuza ayak bastıkları günden başlayarak öğrencilerimizin eğitimine büyük emekler verdiniz, çabalar gösterdiniz. Onlara sadece eğitim ve teknik bilgiler vermediniz aynı zamanda onlara dürüst, ahlaklı, özgüvenleri yüksek bireyler olarak mezun olmalarında model insan oldunuz. Katkılarınız ve destekleriniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
 
Doç.Dr.Saadettin YILDIRIM Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; “Bugün yaşamınızda yeni bir dönem başlıyor. Yeni döneme başlarken geçmiş birikimlerinizden aldığınız güçle geleceğe dürüst, ahlaklı, hoşgörülü, kendini bilen, kendine inan ve güvenen bireyler olarak emin adımlarla yürüyeceğinize yürekten inanıyorum. Burada kazandığınız başarıları, meslek hayatınızda da sürdüreceğinize inancım tamdır” diyerek anlamlı mesajlar verdi. Velileri kutlayan Doç. Dr. Saadettin Yıldırım öğrencilere mutlu ve huzurlu bir gelecek dileğiyle konuşmasını tamamladı.

Kısa bir müzik dinletisinin de yapıldığı tören, toplu fotoğraf çekimi ve geleneksel pilav ikramıyla devam etti. Tören sonunda Mezun öğrenciler kep attılar ve mezun olmanın coşkusunu hep birlikte yaşadılar.


22.5.2013