ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Atça MYO’da Afet Yönetimi Tartışıldı

Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu tarafından Atça Meslek Yüksekokulu’nda “Türkiye’nin Afet Gerçeği ve Afetler Konusunda Yapılması Gereken İyileştirme Çalışmaları” konulu bir konferans düzenlendi.Devamı İçin Tıklayınız
Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu tarafından Atça Meslek Yüksekokulu’nda “Türkiye’nin Afet Gerçeği ve Afetler Konusunda Yapılması Gereken İyileştirme Çalışmaları” konulu bir konferans düzenlendi.
Atça Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu Üyeleri Veli Tiryaki, Nevzat Çetin, Levent Bircan katıldı. Depremlerin aslında normal jeolojik bir doğa olayı olduğunu açıklayan Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Veli Tiryaki, “Maalesef depremler bizim gibi depremlere çok alışık olmayan ülkelerde afete dönüşüyor.” dedi. Afet yönetiminde ilgili tüm kesimlere sorumluluk düştüğünü belirten Nevzat Çetin “Bu konuda ortak bir terminolojiye ihtiyaç var. Unutmamalı ki, afet yönetimi tabandan tavana başlar. Bu işin püf noktası gönüllülük temelinden geçiyor. Sivil toplum kuruluşlarıyla ortak yürütülecek çalışmalar bu açıdan büyük önem taşıyor.” şeklinde konuştu.Federasyonun afetler konusunda yapmış olduğu çalışmalardan bahseden Levent Bircan, afet yönetiminde planlama, koordinasyon, organizasyon ve haberleşmenin büyük önem taşıdığını vurguladı.

          Toplantı Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.İbrahim Gençsoylu tarafından Veli Tiryaki’ye katılımlarından dolayı teşekkür plaketinin verilmesi ile sona erdi.


21.5.2013