ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğrenciler Arası Arkeoloji Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Üniversitemiz Arkeoloji Topluluğu, 2. Öğrenciler Arası Arkeoloji Fotoğraf Yarışması 15 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen bir ödül töreni ile son buldu. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

 Üniversitemiz Arkeoloji Topluluğu,  2. Öğrenciler Arası Arkeoloji Fotoğraf Yarışması 15 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen bir ödül töreni ile son buldu.

Amacı toplumun içinde yaşadığı kültür varlıklarına olan bakış açısını ortaya çıkarmak olan yarışmada, Arkeoloji ve İnsan, Antik Dönem Kent Mimarisi, Arkeolojide Kadın Karakteri ve Arkeolojik SİT Alanlarındaki Tahribat  gibi farklı konular belirlendi.

Üniversitemizin farklı bölümlerinden 14 yarışmacının, 4 farklı kategoride toplam 45 eser ile katılım sağladığı yarışmaya gönderilen her eser Arkeoloji Bölümünden 11 akademisyen tarafından incelerek değerlendirildi.

Yarışma sonucunda, 76 Puanla Resim Öğretmenliği 1. Sınıf Öğrencisi  Musa KILIÇASLAN birincilik, 74 puanla  Arkeoloji 3. Sınıf Öğrencisi Ebubekir YILDIRIM ikincilik ve 72 Puanla  Arkeoloji Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Arzu MIHCI üçüncülük derecelerini aldılar.

Arkeoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Özlem TÜTÜNCÜLER’in sunumuyla gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye giren katılımcılara başarı sertifikaları ve ödülleri Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap YAYLALI, Sanat Tarihi Öğr. Gör. Mükerrem KÜRÜM ve Öğrenci Toplulukları Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mesut KIRMACI tarafından verildi.

 Yarışmaya sunulan 45 eser, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla bastırıldı ve eserler oluşturulan sergiyle tüm katılımcılara açıldı.


20.5.2013