ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Bir İlke Daha İmza Attı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümü öğrencileri, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Okutman Şaheser GÜREŞ takım idareciliğinde...

Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümü öğrencileri, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Okutman Şaheser GÜREŞ takım idareciliğinde; 8-10 Mayıs tarihleri arasında, Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilen, Türkiye Koç-Fest Üniversite Spor Oyunlarında; “Üniversitelerarası  Atletizm Şampiyonası” na katılarak büyük başarı elde ettiler.

4 Altın, 8 Gümüş, 4 Bronz madalya ile Üniversitemizi temsil eden öğrencilerimiz ve BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali GÜREŞ’i, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Cavit BİRCAN makamında ağırladı.

‘‘ TAKIM OLARAK BİRİNCİLİK ELDE ETTİK’’

Şampiyonada 54 Üniversite arasında  takım olarak birinci olan öğrencilerimizden, Tunay ÖRS; 4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 400 m engelli koşuda ikincilik, Buğrahan KOCABEYOĞLU;  4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 400 m de ikincilik, Can YILDIRIM; 4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 100 m de ikincilik, 110 m engelli koşu da üçüncülük, Musa SAYDAM; 4x 400 m de birincilik, 200 m de dördüncülük, Mustafa KIVANÇ; sırıkla yüksek atlamada üçüncülük, Yunus AKPINAR; çekiç atmada ikincilik, Emrah AKALIN; 5000 m koşuda dördüncülük, Yasin ÇOTUR;  gülle atmada dördüncülük, Hasan Emir KIRMIZI; yüksek atlamada beşincilik, üç adımda dördüncülük, İrfan ÇALKAN; uzun atlamada dördüncülük, Muhammet BİLGİ 100 m de onuncu, 200 m de sekizinci, Hamdi ÇİNETÇİ; disk atmada beşinci, Murat KOCAMAN; 110 m engelli koşuda, altıncı, Mert ATLI Sportif Yürüyüşte üçüncü, Özgür OZANPAMUK; sportif yürüyüşte dördüncü olurken, Kızlarda Hamide ÇELİK; 200 m de sekizinci, 400 m de yedinci, Ayşe KAPLAN; 1500 m de yedinci, 3000 m de dokuzunculuk, ve Arzu ÖKSÜZ; çekiç atmada beşincilik, disk atmada onunculuk  elde etmişlerdir.

Üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştiren ve Üniversitemize 16 madalya ile dönen öğrencilerimizi makamında ağırlayan, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Cavit Bircan yaptığı açıklamada; Üniversitemiz için bir ilke imza atan öğrencilerimiz bizim gurur kaynağımızdır, bu tablonun ileriki yıllarda daha da güzelleşeceğine inanıyorum dedi ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


13.5.2013