ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Didim MYO’lular Yeni Hayatlarına İlk Adımı Attı

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu, 6. Dönem mezunları 2 Mayıs 2013 Perşembe günü Didim Yerleşkesinde yapılan törenle yeni hayatlarına ilk adımı attılar.Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu, 6. Dönem mezunları 2 Mayıs 2013 Perşembe günü Didim Yerleşkesinde yapılan törenle yeni hayatlarına ilk adımı attılar.Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Atilla YÜKSEL, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU ailelere seslenerek "Gözünüz Aydın; bugüne kadar yatırım yaptığınız gözünüz gibi baktığınız çocuklarınızı mezun verdiniz.Türkiye Turizm alanında Dünya’da 7. sırada.Sizler Turizm sektöründe yer alarak ülkemizi bu alanda daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Heredot'un dediği gibi gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzünde okudunuz. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. “dedi

Didim MYO Müdürü Prof. Dr. Atila YÜKSEL de mezun öğrencilere ve ailelerine seslenerek, öğrencilerin iletişim becerilerinin yüksek olduğunu, onları güzel yerlerde göreceğine inandığını kaydetti.

Konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Aşçılık Programı öğrencilerinden Selma TÜRKÜCÜ dönem birincisi, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Programı öğrencisi Ceyda BOSTANCI dönem ikincisi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencisi Emre GÖKÇEMAN dönem üçüncüsü olurken ödüllerini protokolün elinden aldı.

Ödül töreni sonrasında konuşan dönem birincisi Selma TÜRKÜCÜ, Didim Meslek Yüksekokulu'nun eğitiminin kaliteli olduğunu belirterek, tüm öğrenci arkadaşlarının sektörde en iyi noktalara geleceğine inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri verilirken, mezuniyet töreni geleneksel kep atma merasimiyle sona erdi.

Mezuniyet Töreni Filmi İçin Tıklayınız

 


3.5.2013