ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Balon Tedavisi Sağ Kalbe Nefes Aldırdı

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümüne nefes darlığı nedeni ile başvuran Ahmet AKBULUT’un (45) sağ kalpten...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümüne nefes darlığı nedeni ile başvuran  Ahmet AKBULUT’un (45) sağ kalpten akciğere giden kalp kapağındaki daralma nedeniyle nefes darlığı çektiği tespit edilerek Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri  Prof. Dr. Alper ONBAŞILI ve Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR tarafından yapılan değerlendirme sonucu, ameliyata gerek duyulmaksızın Pulmoner Balon Valvüloplasti Yöntemi ile sağlığına kavuşturuldu.
Prof. Dr. Alper ONBAŞILI, Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR, Prof. Dr. Ceyhun CEYHAN, Yrd. Doç. Dr. Cemil ZENCİR, Dr. Mithat SELVİ ve Dr. Sevil ÖNAY’dan oluşan ekip tarafından Ahmet AKBULUT’a pulmoner balon valvüloplasti işlemi başarılı bir şekilde uygulanırken hastanın kalp kapağındaki daralmanın önemli ölçüde giderilmesi sağlandı.
Operasyonla ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR, pulmoner balon valvüloplasti işleminin kapak yapısı uygun olan hastalarda başarılı bir şekilde uygulanabildiğini belirterek, daha önce iki defa açık kalp ameliyatı geçirmiş bir hastada bu tedavinin uygulanmasının hastayı büyük bir riskten kurtardığını ifade etti.

GÜNGÖR, “Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü olarak değerli ve tecrübeli hocalarımızla beraber bu tür önemli girişimleri başarı ile yapmaktayız. Özellikle doğuştan kalp deliği olan hastalarda ve kapak darlığı olan olgularda da ameliyatsız tedavi yöntemlerini başarıyla uyguluyoruz.  Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü`nü bölgenin markası yapmak için tüm yenilikleri günü gününe takip ederek var gücümüzle çalışıyoruz. Başta değerli hocalarım olmak üzere Rektörümüz, Dekanımız, Başhekimimiz, Başhekim Yardımcılarımız ve ekibimize çok teşekkür ederiz.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.


29.4.2013