ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Ahmet Selçuk İlkan Rüzgarı Esti

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Çarşamba etkinlikleri kapsamında organize etmiş olduğu, Ahmet Selçuk İlkan Şiir Dinletisi...Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Çarşamba etkinlikleri kapsamında organize etmiş olduğu,  Ahmet Selçuk İlkan Şiir Dinletisi, Özel Orkestrasının da eşliğinde 10 Nisan 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversitemiz Genel Sekreter V. Nazmi Zarifi Gürkan, Sağlık ,Kültür ve Spor Daire Başkanı Fevzi Çavdar, Üniversitemiz Kültür Şube Müdürü Selma Kurt, basın mensupları, Üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin katıldığı etkinlikte tüm salonun şiirlere eşlik etmesiyle coşku dolu anlar yaşandı.

Bugüne kadar Türk müzik dünyasının en önemli bestekar ve yorumcularıyla çalışan, 670 şiirinin bestelenmesiyle Dünyada en çok şiiri bestelenen şair olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Ahmet Selçuk İlkan, “Adnan Menderes Üniversitesi’nde çarşambayı sanat alıyor!” diyerek Üniversitemizde gerçekleşen Çarşamba Etkinliklerini desteklediğini ve bizlerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

 Dinleyicilerin büyük beğenisini toplayan etkinlikte, “Kral Olsan Sultan Olsan” isimli ilk albümü yayınlanan Ersin Faikzade de iki şarkı seslendirerek geceye renk kattı.

Türk müzik dünyasında ilk melodi şiir özelliğini başlatan, 1000’in üzerinde eseri bulunan Ahmet Selçuk İlkan’ın salonu dolduran dinleyicilere sunduğu unutulmaz gece, Genel Sekter V. Nazmi Zarifi Gürkan’ın sanatçıya çiçek takdimi ve teşekkürleriyle son buldu.


11.4.2013