ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kardiyoloji Polikliniğimiz Başarı Grafiğini Yükseltiyor

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, kalbinin sol kapağında romatizmaya bağlı daralma sonucu nefes darlığı problemi çeken hasta...Devamı İçin Tıklayınız

          Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, kalbinin sol kapağında romatizmaya bağlı daralma sonucu nefes darlığı problemi çeken hasta Ayten GÜR (36), Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceyhun CEYHAN ve Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR tarafından yapılan değerlendirmede, balon yöntemiyle mitral kapaktaki darlığın açılabileceğine karar verilmesiyle ameliyata gerek duyulmaksızın Anjiyografik Balon Yöntemi ile sağlığına kavuşturuldu.

Hasta Ayten GÜR’e mitral balon valvüloplasti işlemi, Prof. Dr. Ceyhun CEYHAN, Prof. Dr. Alper ONBAŞILI, Prof. Dr. Tarkan TEKTEN, Yrd. Doç. Dr. Çağdaş AKGÜLLÜ, Yrd. Doç. Dr. Ufuk ERYILMAZ, Dr. Mithat SELVİ ve Dr. Sevil ÖNAY’dan oluşan ekip tarafından başarılı bir şekilde uygulanırken hastanın kalp kapağındaki daralmanın önemli ölçüde giderilmesi sağlandı.
          Operasyonla ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR, mitral balon valvüloplasti işleminin özellikle genç ve kapak yapısı uygun olan hastalarda başarılı bir şekilde uygulandığını ve hastaların uygun tedavi ile ameliyat için en az 10-15 yıl kazandığını dile getirdi.
          Yrd. Doç. Dr. Hasan GÜNGÖR, ''Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü olarak değerli ve tecrübeli hocalarımızla bu tür önemli girişimleri başarı ile yapmaktayız. Özellikle doğuştan kalp deliği olan hastalarda ve pulmoner kapak darlığı olan olgularda da ameliyatsız tedavi yöntemlerini başarıyla uygulamaktayız. Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü'nü bölgenin markası yapmak için tüm yenilikleri günü gününe takip ederek var gücümüzle çalışmaktayız. Başta değerli hocalarım olmak üzere Rektörümüz, Dekanımız, Başhekimimiz, Başhekim Yardımcılarımız ve ekibimize çok teşekkür ederiz.'' şeklinde konuştu.


9.4.2013