ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Etkinlikleri Yoğun İlgi Görüyor

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma: Bilimsel Makale Yazımı ve Yardımcı Araçlar konulu etkinlik...Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma: Bilimsel Makale Yazımı ve Yardımcı Araçlar konulu etkinlik, 5 Nisan 2013 Cuma günü Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çok sayıda akademisyen ve araştırmacının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Emerald Yayınevi Türkiye ve Orta Asya ülkeleri Yöneticisi olan Mine TONTA’nın konuşmasıyla başladı. TONTA konuşmasında;  araştırmacıların, etki faktörü yüksek olan uluslararası dergilere makalelerini kabul edilebilirliğinin sağlanması için gerekli adımları anlattı. Özellikle,  bilimsel makale yazımıyla ilgili temel bilgiler verdi.

Etkinlik,  Elsevier Yayınevi Türkiye, İran ve Orta Asya Ülkeleri Müşteri Geliştirme Temsilcisi Gamze KESKİN’in sunumuyla devam etti. KESKİN konuşmasında bilimsel araştırmanın değerlendirilmesine yönelik temel bilgiler vererek bilimsel araştırmanın değerlendirilmesinde hangi ölçütlerin kullanıldığı ve Türkiye’nin bilimsel araştırmadaki konumunu karşılaştırmalı grafiklerle sundu. Konuşmacı ayrıca SCOPUS veri tabanına göre Üniversitemizin akademik performansını sundu.

Etkinlik, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Belge’nin konuşmacılara teşekkür belgesi ve çiçek takdimiyle sona erdi.


9.4.2013