ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Boğaziçi Caz Korosundan Müzik Ziyafeti

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Çarşamba etkinlikleri kapsamında organize etmiş olduğu, Boğaziçi Caz Korosu 3 Nisan 2013 tarihinde...

Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Çarşamba etkinlikleri kapsamında organize etmiş olduğu, Boğaziçi Caz Korosu 3 Nisan 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda unutulmaz bir resital sundu.

Üniversitemiz çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, Rektör Yardımcımız Prof.Dr.Cavit Bircan, Genel Sekreter V. Nazmi Zarifi Gürkan ve öğrencilerimiz katıldı.

Boğaziçi Caz Korosu 2007-2011 yılları arasında Masis Aram Gözbek şefliğinde Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte iken Türkiye’nin gündeminde önemli bir yer eden ‘metroda mini konser’ sürecinin yaşandığı dönemde Boğaziçi Üniversitesi ile yollarını ayırdı. “Boğaziçi Caz Korosu” adıyla, Avusturya’da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası’na katılarak 2 dalda ‘Dünya Şampiyonluğu’ ve 1 dalda ‘Dünya İkinciliği’ kazandı.Şu an Boğaziçi Caz Korosu, Ekim ayı itibariyle kulüp bünyesinde tamamen farklı bir ekip ve şef ile oluşturulan BÜMK Caz Korosu 2012 kadrosundan bağımsız bir şekilde yoluna devam ediyor.

Boğaziçi Caz Korosu, yenilenmiş kadrosuyla yoğun konser takvimini sürdürüyor ve bir yandan davet aldığı dünyaca ünlü festivallere ve yarışmalara katılmaya devam ediyor.

 Üniversitemizde gerçekleştirilen konserde, salonda bulunan misafirlerimiz koroyu  dakikalarca ayakta alkışladılar. Gecenin bitiminde de Şef Masis Aram Gözbek Üniversitemizde bulunmaktan ve kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldığı ifade ederek, bir başka etkinlikte tekrar buluşmayı ümit ettiklerini  dile getirdi. Bu güzel konser anısına  kendilerine Vali Yardımcısı Celal ULUSOY çiçeklerini takdim etti.


4.4.2013