ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Acarlar Çok Programlı Lisesi’nin “Biz de Varız” Projesine Üniversitemizden Destek

İlimize bağlı Acarlar Beldesi’nde yer alan Acarlar Çok Programlı Lisesi “Biz de Varız” projesi kapsamında Üniversitemizi 01 Nisan 2013 Pazartesi günü 1 idareci, 2 öğretmen ve 21 kişilik öğrenci grubu ile ziyaret etti.Devamı İçin Tıklayınız

İlimize bağlı Acarlar Beldesi’nde yer alan Acarlar Çok Programlı Lisesi “Biz de Varız” projesi kapsamında Üniversitemizi 01 Nisan 2013 Pazartesi günü 1 idareci, 2 öğretmen ve 21 kişilik öğrenci grubu ile ziyaret etti.

            Öğrencilerin sosyal, kişisel gelişmelerini sağlamak, özgüven kazandırmak, beldenin ve okulun tanıtılmasına yönelik başlatılan proje ile Üniversiteyi yerinde görerek geleceklerini planlama, kariyer hedeflerini belirleme ve çalışmalarında motive olabilmelerinin sağlanması için Üniversitemiz Merkez Kampüs Alanı’nda bir gezi organize edildi. Gezi programı çerçevesinde öğrencilere Aydın Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, ADÜ Spor Salonu, Merkez Kafeterya ve Atatürk Kongre Merkezi gezdirilirken, Üniversitemiz diğer birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri ve öğrenci yaşamı gibi merak ettikleri konular hakkında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinden bilgi aldılar.

            Ayrıca gezi çerçevesinde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan ERDAĞ Acarlar Çok Programlı Lisesi’ni makamında ağırladı. Öğrencilerin merak ettiği soruları içtenlikle cevaplayan Prof. Dr. Adnan ERDAĞ öğrencilere kendi hayat tecrübelerinden de örnekler vererek hayata daha aktif katılmalarını, kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurgularken, toplumun daha ileriye ulaşabilmesi için gençlerin önemi hususunda öğütler verdi.

            Gezi sonrası okul ekibi, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cavit BİRCAN, Genel Sekreterimiz Nazmi Zarifi GÜRKAN ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Adnan ERDAĞ eşliğinde ADÜ Restaurant’ta yemek yediler. Sosyal sorumluluk çerçevesinde projeyi hayata geçiren okul yönetimini kutlayan Prof. Dr. Cavit BİRCAN “Böylesine pırıl pırıl gençleri üniversitemizde ağırlamaktan dolayı memnunuz ve projenin amacına ulaşmasını, beldeye katkı sağlamasını temenni ederiz” dedi.

            Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda, Acarlar Çok Programlı Lisesi Adnan Menderes Üniversitesi’ni tanımaktan ve iyi ağırlanmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek ayrıldılar.


1.4.2013