ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizden Örnek Nevruz Kutlaması

Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı Aydın Valiliği, Aydın Belediyesi ve Üniversitemiz işbirliği ile 21 Mart 2013 Perşembe günü, Üniversitemiz Merkez Kampüsünde büyük bir coşkuyla kutlandı.

Devamı İçin Tıklayınız


Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı Aydın Valiliği, Aydın Belediyesi ve Üniversitemiz işbirliği ile  21 Mart 2013 Perşembe günü, Üniversitemiz Merkez Kampüsünde büyük bir coşkuyla kutlandı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen törene; Valimiz Kerem AL, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Bülent BULUT, Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri AKTAKKA, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih KÖKSAL’ın yanısıra kamu kurum ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU; hava, su ve toprağı ısıtan cemrenin Nevruzda kalplere düşerek birlik ve beraberliğin sağlanması dileğinde bulunarak, Nevruz Bayramı’nda bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Renkli görüntülere sahne olan törende, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Tülay YÜREKLİ’nin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının akabinde, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Kardelen ŞENDIR ve Ali NİĞDE isimli öğrenciler de Nevruz konulu şiirler okudular.

Etkinlikler sırasında Nevruz pilavı ve aşure protokol üyeleri ve davetlilere ikram edildi.

 Çeşitli halk oyunları gösterilerinin sunulduğu törene, Vali AL ve protokol üyelerinin Nevruz'un simgesi olan Nevruz ateşini yakmasıyla devam edildi. Sırayla yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atlayan protokol üyeleri renkli görüntüler oluştururken, Üniversitemizde törenler, Nevruz’un simgelerinden olan demir dövme geleneğinin yerine getirilmesiyle son buldu.

Egemen Sekmen ve Grubu İle Müzik Ziyafeti Yaşandı

Nevruz kutlamaları kapsamında, 21 Mart akşamı,  Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda “1 Nefes 7 Diyar” Egemen SEKMEN ve Pop-Rock Hayat Meyal Grubu konserleri gerçekleşti.

Salonu dolduran seyircilerin unutulmaz bir müzik ziyafetine tanık oldukları konserde, Egemen SEKMEN dinleyicilerden büyük beğeni topladı.

Keyifli anların yaşandığı konser Üniversitemiz Genel Sekreter V. Nazmi Zarifi GÜRKAN’ın, Egemen SEKMEN ve Pop Rock Hayat Meyal Grubu’na çiçek takdimiyle son buldu.


22.3.2013