ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Ziraat Fakültemizde 18 Mart Etkinlikleri

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü"nü etkinliklerle öğrencilere hatırlattı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi,  "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü"nü etkinliklerle öğrencilere hatırlattı.

Etkinlikler kapsamında öğle saatlerinde öğrencilere ekmek arası döner ve ayran ikramında yapılırken, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa AKKAYA’nın sözlü sunu ve anlatımıyla, Ziraat Fakültesi öğrencilerine; Harekat öncesi gelişmeler, I. Dünya Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu’nun İttifak Arayışı, Osmanlı İmparatorluğu’nun Savaşa Katılması, Goeben ve Breslau Harekatı, Abluka, Yavuz ve Midilli Olayı, Harekat, Harekat Planı ve Amaçlar, Planlar ve Kuvvetler, İtilaf Devletleri, Savaşın Aşamaları, Deniz Harekatları, Suüstü Harekatları, Denizaltı Harekatları, Kara Muharebeleri, Arıburnu Cephesi, Anafartalar Cephesi, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun söz konusu savaşlar esnasında göstermiş olduğu kahramanlıklar, savaşın sonuçları detaylı olarak anlatıldı.

Etkinlik Ziraat Fakültemiz öğrencileri tarafından, yoğun ilgiyle karşılandı.


19.3.2013