ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, 14 Mart Tıp Bayramı, Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, 14 Mart Tıp Bayramı, Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene; Aydın Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, Aydın Garnizon Komutanı Salih Karakaş, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Abdulvahit Yükselen, Aydın Tabipler Odası Başkanı Dr. Eralp Atay, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğrencisi Melda Dibek, öğrencileri temsilen yaptığı konuşmasında; isteklerinin tıp eğitimi alan kişiye değer veren, sağlığı tüm yönleriyle tartışan ve herkese insan olduğu için saygı duyan mesleki pratiklerini öğrenebilecekleri bir eğitim ortamının oluşturulması olduğunu belirterek, “Bugün doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının günüdür. Ama bana kalırsa bugün her şeyden önce; öğrencisine değer veren, ona “geleceğin meslektaşı” gözüyle bakan ve yıllar içerisinde biriktirdiği felsefi ve kültürel değerlerini öğrencisiyle tartışabilen gerçek hocalarımızın günüdür.” dedi. Aydın Tabipler Odası Başkanı Dr. Eralp Atay konuşmasında; sağlık sisteminin sorunlarını belirterek değiştirilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı yaptığı konuşmada; hedefinin hekimlerin daha iyi şartlarda çalışması ve hastaların daha iyi hizmetler alması olduğunu vurguladı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulvahit Yükselen, ilk kez Tıp Bayramı’nı tıp öğrencilerinin, 14 Mart 1919’da İstanbul’da işgalci kuvvetlere tepki olarak kutladıklarını belirtti. Prof. Dr. Yükselen, hekimlerin iyi sağlık hizmeti üretebilmelerinin,  daha verimli çalışabilmelerinin, nitelikli, donanımlı tıp doktoru ve uzman yetiştirmelerinin, sorunların en aza indirgendiği huzurlu bir ortam sağlanmasıyla mümkün olacağını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, konuşmasında sağlık sistemini değerlendirerek tıp fakültelerinde yapılması planlanan yenilikler hakkında bilgi verdi.  Öğrencilere tıbbiyeli olmanın ayrıcalığını yaşamaları, hayatlarının en güzel çağını mutlu geçirmeleri önerisinde bulunan Prof. Dr. Birincioğlu “Bugün burada öğrencilerin olmasını, hocalarıyla birlikle güzel anlar yaşamlarını arzu ederdim. ” şeklinde konuştu ve tüm tıbbiyelilerin Tıp Bayramı’nı kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni düzenlenen kokteyl ile sona erdi.


18.3.2013