ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Köy TV Ekranlarında

Üniversitemiz, 10 Mart 2013 tarihinde Köy TV Kanalında “Adem Birinci ile Milletin Efendisi” Programında yer aldı. Programda başta Üniversitemiz olmak üzere, Aydın’ın tarımı, turizmi ve tarihi tanıtılırken...

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz, 10 Mart 2013 tarihinde Köy TV Kanalında “Adem Birinci ile Milletin Efendisi” Programında yer aldı. Programda başta Üniversitemiz olmak üzere, Aydın’ın tarımı, turizmi ve tarihi tanıtılırken, Üniversitemizden görüntülere ve röportajlara yer verildi

“Üniversitemiz Ege Bölgesi’nin Yıldız Üniversitelerinden”

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Üniversitemizin Aydın’a ve Ülkemiz ekonomisine  5 ana konuda donanımlı bireyler yetiştirerek katkıda bulunacağını belirtti. Tarım, Turizm, Enerji, Sağlık, Antik Kentler başlıkları altında Aydın’ın bir marka şehir olabileceğini ve Üniversitemizin de bu alanlarda adından söz ettirebileceğini ifade eden Rektörümüz, “Üniversitemiz, Ege Bölgesi’nin yıldız Üniversitelerinden biridir, hem ekonomik hem sosyal yönden Aydın Vilayetinin itici gücüdür.” dedi.

Üniversitemiz Genel Sekreter V. Nazmi Zarifi Gürkan, Aydın’ın çok güzel bir şehir olduğunu, Üniversitemizin de bu şehre yakışır güzellikte bir Üniversite olduğunu düşündüğünü belirterek “Üniversitemizi henüz çok genç bir üniversite olmasına rağmen oldukça ileri bir noktada görüyorum.”şeklinde konuştu.

Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seda Saracaloğlu ve Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversitemiz fakülteleri, öğretim elemanları ve öğrencileri hakkında ayrıntılı bilgi verdiler ve Üniversitenin gelişiminin hızla devam etmekte olduğunu vurguladılar.

Üniversitemizin yeni açılan fakültelerinden Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel amaçlarının Aydın ve çevresindeki sanayiyi desteklemek, dünya çapında eğitim vererek canlanmasını sağlamak olduğunu vurgularken, İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerimiz Yrd. Doç. Dr. Nergiz Gündel ve Yrd. Doç. Dr. Aynur Örnek fakülteleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.

Sunuculuğunu Adem Birinci’nin, Koordinatörlüğünü Gökhan İzbudak’ın yaptığı, Adem Birinci ile Milletin Efendisi Programı Üniversitemizden çeşitli görüntülerle sona erdi.


12.3.2013 17:04:34