ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

“Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı” Konulu Konferans Gerçekleşti

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında...Haberin Devamı İçi Tıklayınız

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında 5 Mart 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda KİHEP (Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı ) konulu bir konferans düzenledi.

Kadınlara yönelik şiddete, istismara, kadın cinayetlerine, çocuk gelinlere dur demek için düzenlenen konferansa, Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kemer Toplum Merkezi Çalışanı Sevim Yetkin konuşmacı olarak katıldı.

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı’nın açılış konuşması ile başlayan konferans, Tunalı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihçesini anlattığı sunumunun ardından Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kemer Toplum Merkezi Çalışanı Sevim Yetkin Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı hakkında bilgi verdi. Üniversitemiz öğrencilerinin büyük ilgisini çeken konferans, soru-cevap bölümüyle devam etti.

Konferans, Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Dilşen İnce Erdoğan’nın Sevim Yetkin’e teşekkür belgesini sunmasıyla sona erdi.


12.3.2013