ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kadınlar Günü Öncesi Anlamlı Buluşma

Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart 2013 tarihinde Biz Bize Mantı Evi’nde kahvaltılı toplantı düzenlendi. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart 2013 tarihinde Biz Bize Mantı Evi’nde kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Toplantıya Rektörümüz, aynı zamanda  Aydın Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile eşi Fatma Birincioğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkan Selek ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkan Selek, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 4 gün süren etkinliklerimiz kapsamında bir araya geldik. Yaptığımız çalışmalarla ilgili Kent Konseyi Başkanımız  Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile görüşme fırsatı bulduk. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla ilgili kendisinden fikir almaya devam edeceğiz.” dedi.

Rektörümüz ve Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile eşi Fatma Birincioğlu da davetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Birincioğlu; kadınların sorunlarını dinleyerek şunları söyledi; “Kadınların sosyal yaşamdaki etkileri gün geçtikçe artıyor. Kadınlar yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarıdır, onlara destek olmak ve onların sorunlarına çözümler bulmak hepimizin görevidir.” dedi. Kadınların içinde olduğu etkinliklerin artması gerektiğini ve bu konuda üzerimize düşen neyse yapılacağını belirterek sözlerine son verdi. Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


8.3.2013