ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Zooloji Müzesi HaberTürk Kanalı’nda

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi, 1 Mart 2013 tarihinde Habertürk Kanalı'nda canlı olarak yayınlanan...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi, 1 Mart 2013 tarihinde Habertürk Kanalı'nda canlı olarak yayınlanan “Serap Belet ile Haber Masası” programına konu oldu. Türkiye’nin değişik yerlerinden toplanmış çok sayıda sürüngen türünün sergilendiği Zooloji Müzesi’nde çekimleri gerçekleşen haberde, Habertürk Muhabiri Gülçin Ayçe, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtuluş Olgun ile röportaj gerçekleştirirken haberde müzeden görüntülere de yer verildi.

Müzenin kurulum aşamasında büyük emeği geçen Prof. Dr. Kurtuluş Olgun, müzenin temel amacının bilimsel çalışmalara katkı yapması olduğunu, ayrıca lisans öğrencilerinin kullanımına açık olduğunu vurguladı. Olgun, Türkiye’de 168 sürüngen ve kurbağa türü olduğunu, müzede Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanmış 150 türün sergilendiğini belirterek türler hakkında bilgi verdi.

Sürüngenler hakkında yanlış bilinen veya bilinmeyenlerin cevaplarının bulunduğu, Üniversitemiz Zooloji Müzesi, ziyaretçilerini bekliyor.

Haberi İzlemek İçin Tıklayınız


1.3.2013