ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Doç. Dr. Fatma Neval Genç’in Yeni Kitabı Çıktı

Editörlüğünü Üniversitemiz Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Neval Genç’in yaptığı "Yönetişim ve Türk Kamu Yönetimine Yansımaları” adlı kitap yayımlandı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Editörlüğünü Üniversitemiz Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Neval Genç’in yaptığı "Yönetişim ve Türk Kamu Yönetimine Yansımaları” adlı kitap yayımlandı.

Kitapta, farklı üniversitelerden akademisyenler tarafından kaleme alınan bölümlerde, son yıllarda kamu yönetimi literatürünün en önemli konularından kabul edilen yönetişim kavramı ele alınıyor. Çalışmada yönetişim yaklaşımı ve bunun kamu yönetimi ve yerel yönetimlerdeki uygulamalara yansımalarından hareketle yerel yönetişim, yerel yönetişimde yer alan temel aktörler ve rolleri, yerel yönetimler ve sivil toplum, yerel yönetimler ve etik gibi konular ele alınmakta; Türkiye’de merkezi ve yerel yönetimlerde yerel yönetişim örnekleri; yerel yönetimleri düzenleyen temel yasalarda,  büyükşehirlere ilişkin güncel yasal düzenlemelerde, kent konseyleri örneklerinde incelendi. Bunun yanında modern demokrasi teorisi çerçevesinde siyasal katılım, otorite ve meşruiyet; Yeni Kamu Yönetimi, kamu yönetiminde kötü yönetim olgusu ve yolsuzluk; yönetsel etik gibi konular da çalışmanın yazarları tarafından işlendi.

 On bir bölüm içinde yönetişim konusunun çok boyutlu olarak incelendiği kitap, başta kamu yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler olmak üzere konuyla ilgilenenler tarafından talep edilmektedir.


28.2.2013