ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde “Koruyucu Ailelik” Tanıtım Semineri Gerçekleşti

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetlere bağlı yurtlarda ve evlerde kalan korunmaya muhtaç çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için geliştirilen...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetlere bağlı yurtlarda ve evlerde kalan korunmaya muhtaç çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için geliştirilen, “Koruyucu Ailelik” hakkında bilgilendirilmeye yönelik bir seminer düzenledi. Seminer, 25 Şubat 2013 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı’nın açılış konuşmasıyla başlayan seminer, Fen- Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gökçe Şimşek’in oturum başkanlığında gerçekleşti.  Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Muammer Durmaz ve Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanı Çocuk Gelişimci Dr. Selvinaz Saça koruyucu aileliğe ilişkin bilgiler vererek, Gönüllü Ailelik, Gönül Elçileri Projelerini anlattılar,  konu hakkındaki yanlış bilinenlerin ve bilinmeyenlerin öğrenilmesine yardımcı oldular.

Seminerde, kendisi de bir koruyucu aile olan Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Teknik Destek Şube Müdürlüğü’nden Araştırmacı Şevki Kiraz’ın deneyimlerini anlatmasının ardından soru- cevap bölümü gerçekleşti.

 Seminer, Gönüllü Ailelik yapmış olan Emekli Eczacı Nazan Şimşek ve Gönüllü Aile olmak isteyen Üniversitemiz Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Birincioğlu’nun katılımcılara teşekkür plaketlerini vermesiyle son buldu.


28.2.2013