ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Mühendislik Fakültesi II.Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel öncülüğünde, 19 Şubat 2013 tarihinde Üniversitemiz Senato Odası’nda, Mühendislik Fakültesi II. Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleşti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel öncülüğünde, 19 Şubat 2013 tarihinde Üniversitemiz Senato Odası’nda, Mühendislik Fakültesi II. Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cavit Bircan, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri ve ilimizin önde gelen sektör ve kurum temsilcileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu yaptığı açılış konuşmasında, Mühendislik Fakültesi’nin Üniversitemizin vitrini olacak fakültelerden birisi olduğunu, bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, planların gerçekleştiğini ifade etti.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel yaptığı sunumda; Fakültenin personel durumu, bölümler, yapılanlar ve yapılması planlanan hususlar hakkında bilgi verdi. Amaçlarının fakültenin beş bölümünün de tam fonksiyonlu olarak hayata geçmesi olduğunu belirten Çengel, “Üniversite; topluma, sanayiye önderlik yapabilir. Onlara ciddi katkılar sağlayabilir. Sanayi de üniversiteyi ciddi şekilde yönlendirebilir. Bu şekilde her ikisinin de kazanacağı bir ortaklık söz konusu ve biz bu ortaklığı ciddi bir şekilde yürütmek istiyoruz.”  diyerek toplumla işbirliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri Aydın’ın gelişimine yönelik her türlü projede işbirliği içerisinde olacaklarını belirtirken, fikirleri dinleyen Rektörümüz ve Prof. Dr. Yunus Çengel bu toplantıların zaman zaman yapılacağını söyleyerek katılımcılara teşekkürlerini sundular.


20.2.2013