ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizden “Sen de 1 Ol” Mesajı

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kültürel etkinlikler çerçevesinde organize edilen “Susma Dans Et, Kadına Şiddete Hayır!” etkinliği büyük ilgi gördü.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kültürel etkinlikler çerçevesinde organize edilen “Susma Dans Et, Kadına Şiddete Hayır!” etkinliği büyük ilgi gördü.

Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı’nın katkılarıyla 14 Şubat 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Kadın Hakları ile ilgili açılış konuşmaları ve slayt gösterisi ile başladı. ADÜ gönüllü öğrencilerinden oluşan dans topluluğunun gösterisi ile tüm konuklar sahneye davet edilerek “Sende Bir Ol” mesajı verildi. Aydın’daki birçok sivil toplum kuruluşu ile kadın derneklerinin katılımları ve kermesleriyle katkı sağladığı etkinlikte;  halkımız, öğrenciler ve personelin katılımları ile konuklarımız hoş vakit geçirdi.

14 Şubat Sevgililer Gününde, tüketim propagandasının dışına çıkıp ayrı bir anlam kazanacağı düşünülerek Dünya çapında düzenlenen “One Billion Rising” adlı organizasyona, Üniversitemiz de “Kadına Şiddete Hayır!”sloganıyla dans ederek destek vermiş oldu.


19.2.2013