ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Hemşirelik Oryantasyon Programı Başarıyla Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yeni göreve başlayan hemşirelerimizi Hastanemizin yönetim yapısı, işleyişi hakkında bilgilendirmek ve hemşirelerimizin kurumumuza uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yeni göreve başlayan hemşirelerimizi Hastanemizin yönetim yapısı, işleyişi hakkında bilgilendirmek ve hemşirelerimizin kurumumuza uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 12-15 Şubat tarihleri arasında “2013 Yılı Oryantasyon Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

            Oryantasyon Programındaki tüm konu başlıkları özenle seçilmiş olup multi disiplin içerisinde hazırlanan bilimsel program, 12-13 Şubat tarihlerinde teorik eğitim ve 14-15 Şubat  tarihlerinde pratik eğitim şeklinde yapılmıştır.

Eğitim Programına Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa OĞURLU, Başhekim Yardımcımız Prof. Dr. Bakiye UĞUR, Başmüdür V. Tanju ÇOĞAN, Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcılarımız Müjgan AYDEMİR, Yasemin UYAR, Fatma KIZILIRMAK, Eğitim Hemşiresi Feyza ER, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve hemşireler katıldı.

             Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU yaptığı açılış konuşmasında; hemşirelerden mesleğe ve kurumumuza başladıkları bugünlerde güzel hizmetlerde bulunmalarını isterken, yapacakları çalışmaların öncelikle kendilerine, ailelerine, kurumumuza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diledi ve şöyle devam etti: “Benim sağlık sektörü içindeki 32.yılım, bu geçen süre içinde gördüğüm, hemşirenin önemi gün geçtikçe artıyor. Hemşirelerin eğitim ve hizmet kaliteleri de yükseliyor. Kalifiye insan profiline ihtiyacımız var. Hemşire arkadaşlarımızın gayet iyi yetiştiklerini ve iyi eğitim aldıklarını , önemli bir kısmını da sahada öğreneceklerini biliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, görevlerinizde başarılar diliyorum.”

         Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa OĞURLU yaptığı konuşmasında; sağlıkta yaşanan şiddetin %30’unun tıbbi sorunlar, % 70’inin iletişim becerisinden kaynaklandığını belirtti.       “Biz sizlerden vicdanlı, merhametli ve gerçekten kendi aileniz, kendi evladınız gibi insanlara yaklaşmanızı istiyoruz. Mesleğinizin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve her konuda sizlere destek vermeye hazırız. Hepinize görevinizde başarılar diliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

          Protokol konuşmalarının ardından Başmüdür Vekilimiz Tanju ÇOĞAN hastanemizin tanıtım sunumunu yaparken, Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcımız Müjgan AYDEMİR hemşirelik hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgiler vererek ideal bir hemşire nasıl olmalıdır konusunda hemşirelerimizi aydınlattı.

            Dört gün süren 2013 Yılı Oryantasyon Eğitim Programı, birim sorumlu hemşireleri ve öğretim üyelerinin de bilgilendirme sunumları ile son derece verimli geçerken, hemşirelerimiz programdan duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.


18.2.2013