ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Gençler İçin ADÜ-Aydın Gençlik Merkezi İşbirliği

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın üniversiteye hazırlanan gençler için başlattığı, İlimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü/Aydın Gençlik Merkezi’nin koordine ettiği “Seyyah-Bizim İller Projesi”ne...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın üniversiteye hazırlanan gençler için başlattığı, İlimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü/Aydın Gençlik Merkezi’nin koordine ettiği “Seyyah-Bizim İller Projesi”ne Üniversitemizden de destek geldi.
Aydın Gençlik Merkezi’nin organizasyonunu üstlendiği “Seyyah-Bizim İller Projesi” 14 Şubat 2013 Perşembe günü, Bozdoğan İlçesi’nden gelen 40 kişilik öğrenci grubu ile başladı. Bozdoğan Anadolu Lisesi ve Bozdoğan Meslek Lisesi’nden gelen öğrencilere, gezi programı çerçevesindeAydın Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, ADÜ Spor Salonu, Fen Edebiyat Fakültesi,Merkez Kafeterya, Merkez Kütüphane ve Atatürk Kongre Merkezi hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca öğrenciler, Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda “One Billion Rising” etkinliği ile kadına şiddete karşı protesto için düzenlenen dansa katılım gösterirken, sergiledikleri halk oyunları ile de destek verdiler.
Toplam 16 hafta sürecek ve gençler arasında bilinirliği en fazla olan Bakanlığın bu projesinin, önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve daha çok katılımcı ile devam etmesi hedeflenmekte, Proje kapsamında, İlimize bağlı 16 İlçede yer alan okullardan öğrencilerin, organize edilerek Üniversitemizin gezdirilmesi amaçlanmaktadır. Üniversiteyi yerinde görmenin motive olmaları açısından daha yararlı olacağı düşünülen öğrenci gruplarına, Merkez Kampüste yer alan birimlerimizin gezdirilmesinin yanı sıra Üniversitemiz diğer birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri ve öğrenci yaşamı gibi merak ettikleri konular hakkında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelince bilgilendirme yapılmaya devam edilecektir.
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ilk gezi sonunda, Aydın Gençlik Merkezi işbirliğinden duydukları memnuniyeti, öğrenciler ise Adnan Menderes Üniversitesi’ni yerinde tanımaktan dolayı sevinçlerini dile getirerek ayrıldılar.

15.2.2013