ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Başımız Sağolsun

Yüksekokulumuza adını veren Memnune İnci Yarenci Hanımefendi’nin aramızdan ayrılışını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Karacasu Meslek Yüksekokulumuzun modern bir binaya kavuşmasını sağlayan... Devamı İçin Tıklayınız
Yüksekokulumuza adını veren Memnune İnci Yarenci Hanımefendi’nin aramızdan ayrılışını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Karacasu Meslek Yüksekokulumuzun modern bir binaya kavuşmasını sağlayan Karacasulu hayırsever, İnci Holding ailesinin annesi Memnune İnci Yarenci’yi, kalp rahatsızlığı nedeniyle 12 Şubat 2013 tarihinde kaybettik.
Eğitime gönül veren, özellikle kız çocuklarının mutlaka okutulması gerektiğini düşünen Memnune İnci Yarenci, kendisinin ve İnci Holding Ailesi’nin bu konudaki hassasiyetini memleketi olan Karacasu’da Yüksekokul binamızı yaptırarak bir kez daha ortaya koymuş, Yüksekokulun ve kendi adına yapılan çeşmenin açılışına bizzat katılmıştı.
Üniversitemizde okuyan öğrencilerimize burs imkanı sağlamasının yanı sıra, Üniversitemize ve Karacasu İlçemize sayısız destekleri olan Memnune İnci Yarenci Hanımefendi, 2009 Yılı Mayıs Ayında Yüksekokulumuz tarafından “Yılın Annesi” seçilmişti.
Merhumeye Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Yüksekokulumuzun ve Karacasu ilçesinin başı sağ olsun.
                                                                                                                 Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU
Not: Memnune İnci Yarenci Hanımefendi’nin cenazesi, 14 Şubat 2013 tarihinde İzmir Alsancak Hocazade Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

13.2.2013