ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizin Uluslararası Platformda Proje Çalışmaları Devam Ediyor

Üniversitemiz ve Southampton Üniversitesi işbirliği ile 2012 yılında başlatılmış ve 2014 yılında tamamlanacak olan British Council tarafından desteklenen...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz ve Southampton Üniversitesi işbirliği ile 2012 yılında başlatılmış ve 2014 yılında tamamlanacak olan British Council tarafından desteklenen “Türkiye ve Birlesik Krallık Arasında Yüksek Ögretim Kurumları ile Stratejik Isbirligi Aracılığı ile Tarımda Türk Küçük-Orta Ölçekli Isletmelerin Yönetim Kapasiteleri ve Sürdürülebilirlik Stratejilerinin Gelistirilmesi” (Improving management capacity and environmental sustainability strategies of Turkish SMEs in agriculture through strategic partnerships with HEIs in Turkey and the UK) adlı proje Üniversitemiz açısından önemli bir adım olup Proje ekibinde: Dr Mine Karataş-Özkan, Dr Tolga Bektaş, Professor Jeremy Howells, Çağla Yavuz, Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden, Dr Renan Tunalıoğlu, Dr. Ferit Çobanoğlu, Dr. Murat Cankurt, Dr Ayşe Demet Karaman, Gökhan Çınar yer almaktadır.

İngiltere Proje Ekibi 30 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihinde İlimizi ziyaret etmişler ve Aydın Ticaret Borsası Salonu’nda tarım ve kamu sektörü temsilcileriyle bir toplantı yapmışlardır. Bunun akabinde çalışmalar hızlandırılmış ve Türk Proje Ekibi 19 -26 Ocak 2013 tarihleri arasında Southampton’u ziyaret etmişlerdir. UK ve Türk Ekibi, aynı zamanda Proje Üyesi ve Southampton Law and Faculty of Business Dekanı Professor Jeremy Howells ile görüşmeler yaparak brifing vermişlerdir. Prof. Howells, Dr. Renan Tunalıoğlu’nun Üniversitemiz ve  Ziraat Fakültemiz, Dr. Mine Karataş Özkan ve Dr. Tolga Bektaş’ın proje hakkındaki bilgilendirmelerini ilgi ile izleyerek katkılar yapmıştır.

 Proje alan çalışması yapılmak üzere hızlandırılmıştır.


12.2.2013