ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Üniversitemizi Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Türkiye Tekvando Federasyon Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin ile Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Fatih Çatıkkaş’ı 5 Şubat 2013 tarihinde makamında ağırladı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Türkiye Tekvando Federasyon Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin ile Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Fatih Çatıkkaş’ı 5 Şubat 2013 tarihinde makamında ağırladı.

Türkiye Tekvando Federasyon Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin yaptığı konuşmada; Federasyon olarak üniversitelerle işbirliği içinde birtakım çalışmalar yürüttüklerini belirtirken, Adnan Menderes Üniversitesi’nde ne gibi çalışmalar yapılabileceklerini belirlemek için araştırma ve inceleme yapacaklarını dile getirdi. Şahin ; “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Üniversiteler ve Federasyon işbirliği ile tekvando dalında büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.” dedi ve spora, sporcuya gösterdiği ilgi ve destekten dolayı Rektör Yardımcımız Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu’na teşekkür etti.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu yaptığı açıklamada; “Tekvando sporunun insanı fiziksel ve ruhsal anlamda geliştirdiğini ve bu nedenle kendisinde ayrı bir yere sahip olduğunu belirtti ve tüm spor dallarına gereken önemin verilmesi gerektiğini, sporun birleştirici yanının ancak bu şekilde ön plana çıkarılabileceğini ifade etti. “Yapacağımız ortak çalışmalar ile tekvandonun üniversitemizde ve toplumumuzda daha fazla yaygınlaşması sağlanabilir” diyerek sözlerini tamamladı ve  ziyaretlerinden dolayı Şahin’e teşekkür etti.


6.2.2013