ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu Birçok Projeye Maddi Destek Sağlıyor

Aydın İl Yenilik Platformu kurulduğu günden bugüne Ülkemizin ve İlimizin öncelikli sorunlarını çözmeye yönelik çok sayıda proje destek paketi duyurusunu web sayfası üzerinden yayınlanmaktadır.Haberin Devamı İiçin Tıklayınız

Aydın İl Yenilik Platformu kurulduğu günden bugüne Ülkemizin ve İlimizin öncelikli sorunlarını çözmeye  yönelik çok sayıda proje destek paketi duyurusunu web sayfası üzerinden yayınlanmaktadır.Sadece tek bir kaynak ile sınırlı kalmayan proje destek kaynakları arasında özellikle TÜBİTAK ve bakanlıkların AB kaynakları ile çağrıya çıktığı projeler dikkat çekiyor. Birçok projenin yayınlandığı www.yenilikplatformu.com adresinden desteklerin tüm detaylarına ulaşılabilmekte ve direkt projenin ana kaynağı olan kuruma link verilmektedir. Proje duyuruları incelendiğinde özellikle projelerin duyuru tarihleri ile başvuru tarihleri arasında yaklaşık 30 günlük süre olduğu görülüyor. Bazı proje paketleri de Avrupa Konseyi gibi yabancı fon kuruluşuna başvuru gerektiriyor.

Aydın İl Yenilik Platformu Proje Yürütücüsü Doç. Dr. E. Didem Evci Kiraz, yaptığı açıklamada bu işin hem çok kolay, hem de çok zor olduğunu belirterek şöyle devam etti: “ Bir fikriniz varsa onu öncelikle boş bir A4 kağıda yazmaya başlayın. Bazen öyle durumlar olabilir ki, benim muhteşem bir fikrim var dersiniz, yazmaya başlayınca bunun ne kadar çelişkilerle dolu olduğunu, daha önceden yapılmış olduğunu, şu andaki olanaklarınızla imkansız olduğunu vb. görebilirsiniz ve en kısa yoldan vazgeçersiniz. Bazen de bir A4 yetmez olur, sorulara cevaplar sayfalar alır. İşte o zaman yardım alma zamanı, bize ulaşma zamanıdır.” Projeye gönül veren bir ekiple çalıştığını belirten Kiraz, tüm proje gönüllülerini www.yenilikplatformu.com sayfasına davet ederek, bir proje duyurusuna tıklayıp duyurunun ekindeki başvuru formunu açarak bilgilerini girmelerini, daha sonraki adımda proje danışmanlarının projenin her aşamasında kendilerine destek vereceklerini vurguladı.
29.1.2013