ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ÖSYM 2013 Sınav Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

ÖSYM, 2012 yılı performanslarını değerlendirmek ve yeni sınav sistemlerini gözden geçirmek üzere, 23- 25 Ocak tarihleri arasında Antalya Göynük’te il ve ilçelerdeki sınav koordinatörlerini bir araya getirerek bir toplantı gerçekleştirdi.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ÖSYM, 2012 yılı performanslarını değerlendirmek ve yeni sınav sistemlerini gözden geçirmek üzere,  23- 25 Ocak tarihleri arasında Antalya Göynük’te il ve ilçelerdeki sınav koordinatörlerini bir araya getirerek bir toplantı gerçekleştirdi.   

Toplantıda 160 Sınav Koordinatörü, ÖSYM Yetkilileri hazır bulunurken, toplantıya Üniversitemizi temsilen ÖSYM İl Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Söke İlçe Koordinatörü ve Söke Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çetin ve Nazilli İlçe Koordinatörü ve Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Tekeli katıldılar.

Temel Felsefe “Değişim”

Sınav güvenliği, 2013 yılı sınav takvimi, sınav merkezlerinde yaşanılan sorunlar gibi konuların ele alındığı toplantının açılışını ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir yaptı. Demir, modern dünyanın sihirli kelimesinin “değişim” olduğunu ve ÖSYM’nin gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda bu felsefenin temel alındığını belirtti.

Geçen yıl 30.000 salonda, sınav sırasında kayıt yaparak haksız kazanımların önüne geçtiklerini belirten Demir, bu yılki amaçlarının tüm sınav salonlarında kayıt yapmak olduğunu vurgulayarak katılımcılara teşekkürlerine sundu. 3 gün boyunca çok sayıda konuya değinilen toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.


28.1.2013