ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz TurkMSIC Topluluğu Organ Bağışı Etkinliğini Gerçekleştirdi

Üniversitemiz TurkMSIC Topluluğu, etkinlik sorumlusu Can Akçalı ve Bahadır Çakır öncülüğünde 12-13 Ocak 2013 tarihinde Forum Aydın Zeytin Meydanında “TurkMSIC Adnan Menderes Yerel Kurulu Organ Bağışı” etkinliği gerçekleştirildi.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz TurkMSIC Topluluğu, etkinlik sorumlusu Can Akçalı ve Bahadır Çakır öncülüğünde 12-13 Ocak 2013 tarihinde Forum Aydın Zeytin Meydanında “TurkMSIC Adnan Menderes Yerel Kurulu Organ Bağışı” etkinliği gerçekleştirildi. 

Sergilenen konuyla ilgili haberleri, karikatürleri ve bilgilendirici yazıları oluşturdukları panoda etkinlik süresince sergileyerek daha fazla kişiyi bilgilendirmeyi hedeflediklerini belirten topluluk, organ bağışı hakkında halkı bilgilendirmek amacıyla açtıkları stantta anket çalışması yaparak bilinmeyen konuları tespit etti. Tespit edilen noktalarda halkı bilgilendirerek ve merak edilen soruları yanıltarak gerçekleştirdikleri bilgilendirme çalışmasının ardından, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşların organ bağışı senetlerini doldurarak, vatandaşlara organ bağışı kartı ve organ bağışı sembolü olan yeşil kurdelelerini teslim ettiler.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kurt ile Organ Nakli Hemşiresi Dilek Göra öncülüğünde “Organ Bağışı ve Nakli Eğitimi” konusunda eğitim aldıklarını belirten topluluk, yaklaşık 600 kişinin anket uygulamasına katıldığını, yaklaşık 200 kişinin de organ bağışında bulunduğunu vurgulayarak “Buradaki amacımız organ bağışıyla ilgili toplum bilincini oluşturmak, önyargıları yıkmak, organlarını bağışlamak isteyip de bağışlayamayanlara fırsat yaratmaktır.” şeklinde konuştu.


18.1.2013