ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu Proje Destekleri Tanıtım Toplantılarının İlki Gerçekleşti

TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve 1 Mayıs 2012 tarihinde çalışmalarına başlayan ‘Aydın İl Yenilik Platformu’...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve 1 Mayıs 2012 tarihinde çalışmalarına başlayan ‘Aydın İl Yenilik Platformu’, Yatırım Sektörlerinde Genç İstihdamının Desteklenmesi  Hibe Programı Teklif Çağrısı” hakkında 14 Ocak 2013 tarihinde saat 14.00’te  Üniversitemiz Merkez Kampüs Rektörlük Binası 3. Kat Toplantı Salonu’nda “Proje Destekleri Tanıtım Toplantıları”nın ilkini gerçekleştirdi.

Yürütme Kurulu Başkanlığının Aydın Valiliği, Eş Başkanlığı ve yürütücülüğünün Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından sürdürüldüğü Platformun iş planı kapsamında gerçekleştirilmesi gereken faaliyetlerden birisi olarak düzenlenen “Proje Destekleri Tanıtım Toplantısında, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) IV. Bileşen (İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi) kapsamında yayınlanan “Yatırım Sektörlerinde Genç İstihdamının Desteklenmesi  Hibe Programı Teklif Çağrısı” hakkında bilgilendirme yapılırken, yaratıcı fikirlerin buluşabileceği ortam yaratıldı ve düşünce birliği sağlandı.

Proje Asistanı Şelale Özdemir’in sunum ile tanıtımını yaptığı “Yatırım Sektörlerinde Genç İstihdamının Desteklenmesi  Hibe Programı Teklif Çağrısı” toplantısına, Üniversitemiz öğretim üyelerinin ve özel sektör temsilcilerinin oluşturduğu 10 kişilik bir grup katıldı. Toplantıda teklif çağrısının genel ve özel hedefleri, hedef grupları, hibe miktarları, projenin uygulanacağı sektörler ve başvuru sahiplerinin kimler olabileceği konularında ayrıntılı bilgi verildi.

Platformun önümüzdeki günlerde Mikro Krediler, Girişimcilik ve Yenilik alanında 2013 yılında açılan yeni proje destek paketleri hakkında bilgilendirme toplantıları düzenleyeceği bildirildi.

PROJE ÖN TEKLİF TESLİMİ

Yatırım Sektörlerinde Genç İstihdamının Desteklenmesi  Hibe Programı Teklif Çağrısı”na başvuruda bulunmak isteyen kişilerin 8 Şubat 2013 saat 16:00’ya kadar gereken formları doldurup başvuru adresine göndermesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak ya da fikir paylaşımında bulunmak için Proje Asistanı Şelale Özdemir’le iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0507 498 82 32

e-mail: bilgi@ilyenilikplartformu.com

Toplantı Sunumu İçin Tıklayınız


14.1.2013