ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Çocuklarımıza Yılbaşı Etkinliği

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı çalışanları ve Üniversitemiz TurkMSIC (Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği) Topluluğu 28 Aralık 2012 tarihinde hasta çocuklara yeni yıl etkinliği düzenledi. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı çalışanları ve Üniversitemiz TurkMSIC (Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği) Topluluğu 28 Aralık 2012 tarihinde hasta çocuklara yeni yıl etkinliği düzenledi. Etkinliğe Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa OĞURLU, Başhekim Yardımcımız Doç. Dr. Bakiye UĞUR, Prof. Dr. Ferah SÖNMEZ, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD Bölümü Öğretim Üyeleri, personelimiz, tedavi gören çocuklar ve aileleri katıldı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD,  Pediatrik Nefroloji BD Başkanı Prof. Dr. Ferah SÖNMEZ “Çocuklarımızın tedavileri yapılırken, onların yaşama sevinçlerini hastalıkları nedeni ile yapılan girişimlerden psikolojik olarak yara almadan hastaneden ayrılmalarını sağlamak için çalışmayı görevimiz olarak görüyoruz.”diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımızı biraz olsun mutlu edebilmek için geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir etkinlik düzenledik. Fakat bu etkinliğimizin bizi mutlu eden ve gururlandıran yönü ADÜ TurkMISC Topluluğu ile beraber çalışmamız oldu. Son olarak etkinlikte emeği geçen herkese, özellikle TurkMISC öğrencilerine tekrar teşekkür ederim.”diyerek sözlerine son verdi.

Tedavi gören çocuklar ve çocuk polikliniği çalışanlarının pasta kesimi ile başlayan etkinlik, oyun parkında değişik oyunlar, eğlenceler, sinema gösterisi ve çocuklara hediyelerinin dağıtılmasıyla sona erdi.


28.12.2012