ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Tiyatro Topluluğu Ayakta Alkışlandı

Üniversitemizin Öğrenci Toplulukları arasında yer alan Tiyatro Topluluğu, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında da başarılarıyla dikkat çekiyor. Eğitim dönemi başında yeni üye kayıtlarını gerçekleştiren topluluk...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemizin Öğrenci Toplulukları arasında yer alan Tiyatro Topluluğu, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında da başarılarıyla dikkat çekiyor. Eğitim dönemi başında yeni üye kayıtlarını gerçekleştiren topluluk, yeni üyelerinin teknik drama eğitimlerine devam ederken, eski çekirdek kadroları boş durmadı ve ‘Aşağıdakilerden Hangisi?’  adlı komediyle seyircisiyle tekrar buluştu.

Yönetmenliğini Gülnihal Üzeyiroğlu’nun yaptığı, 21 Aralık tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde izleyicilerin beğenisine sunulan ‘Aşağıdakilerden Hangisi?’ adlı oyuna, topluluk  1,5 ayda hazırlandı. Kostüm, makyaj ve sahne dekorları için yeni üyeler görevlendirildi.

OYUN İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

ADÜ Tiyatro Topluluğunun yazdığı 2 perdelik oyuna, ölen sevdiğine kavuşmak  için intihar eden akıl hastası Himmet karakterinin bu uğurda başına gelen trajikomik olaylar konu oldu. Oyunun sonunda belediyenin zehirlediği köpeğine kavuşan Himmet’in sevincine bin kişiyi aşkın seyirci de ortak oldu. Oyun izleyicilerinden tam not aldı ve ayakta alkışlandı.


27.12.2012