ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye’nin En Gözde Lisesi Üniversitemizi Ziyaret Etti

Türkiye genelinde 1. Sırada bulunan Aydın Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte üniversiteleri yerinde görmek, sorularına cevap almak için gerçekleştirdikleri...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Türkiye genelinde 1. Sırada bulunan Aydın Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte üniversiteleri yerinde görmek, sorularına cevap almak için gerçekleştirdikleri mesleki rehberlik üniversite gezisi kapsamında 25 Aralık 2012 tarihinde Üniversitemizi ziyaret ettiler. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu 45 öğrenci ve 4 öğretmenden oluşan grubu, Rektörlük Senato Odasında kabul etti.

BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ

Aydın Fen Lisesi’nin gerçekleştirdiği ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Ali Çengel öğrencileri, Üniversitemiz hakkında bilgilendirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu öğrencilerin “Benden ne olur? Ben neden mutlu olurum?” sorularını kendilerine yöneltip nasıl mutlu olacaklarını saptayarak, önce kendilerini tanımalarının esas ve belirleyici nokta olduğunu belirtti. “Sizler hangi branşa giderseniz gidin başarılı olursunuz önemli olan neyle mutlu olacağınız. Sizler hazinesiniz bu ülkenin geleceğisiniz, sizlerin en doğru yere yöneltilmesi ülkenin geleceği için çok önemli.” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Biz genç bir Tıp Fakültesiyiz. Tercihinizi yaparken Üniversitemizi de düşünün. TUS kazanma oranında ilk ondayız. İyi bir hekim toplumdan çok büyük saygı görüyor. Uzun vadede ülkenin kalkınmasına, kendinize ve ailenize büyük katkılarınız olacağına eminim. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” sözleriyle üniversitemiz hakkında bilgi verdi. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu öğrencilere sınavı stres yapmamaları öğüdünde de bulundu.

KÜÇÜK AMA DİNAMİK OLACAĞIZ

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yunus Ali Çengel ise öğrencilere sevdikleri ve mutlu olabilecekleri kendilerine en uygun bölümü seçmeleri öğüdünde bulundu. “Herkesin sevdiği ve iyi olduğu meslek vardır. Bunun cevabı dışarıda değil sizin içinizde kalbinizi dinlemelisiniz.” diyen Çengel, “Burada Mühendislik Fakültesini beraber kurmayı amaçlıyoruz.%100 İngilizce eğitim vereceğiz. Yabancı öğrenci, yabancı öğretmenlerimizin olmasını arzu ediyoruz. Türkiye’de ilk olarak bölümler arası geçişi sağlamak hedefimiz. Program yaratmak değişimin bir parçası olmak cazip geliyorsa Üniversitemizi düşünün. Küçük fakat dinamik olacağız. Üniversitemiz değişime, gelişime, Türkiye’ye örnek olmaya müsait bir üniversite. Bizim buradaki düzene inancımız tam. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Mühim olan sizlerin mutlu ve üretken olmanız.” sözleriyle Mühendislik Fakültemizi anlattı.

Aydın Fen Lisesi’nin Üniversitemize gerçekleştirdiği ziyarette, öğrencilere Okul Müdürü Şenol Arslan, Rehberlik Öğretmeni Emine Cengiz, Fizik Öğretmeni Sedat Özcan ve Edebiyat Öğretmeni Ahmet Akan eşlik etti. Aydın Fen Lisesi Müdürü Şenol Arslan, Aydın Fen Lisesi mezunu Selahaddin Aydemir’in 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında ikinci tercihi olan Üniversitemiz Tıp Fakültesine yerleştiğini belirtti. “Yakın ilgi ve misafirperverlikleri adına Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Üniversite personeline teşekkür ediyorum. Bu gezinin faydalı olmasını temenni ediyorum.” diyen Arslan, birçok üniversiteyi ziyaret ettiklerini ilk defa bir Rektörün kendilerini ağırladığını, ziyaretten çok memnun kaldıklarını vurguladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile Rektör Danışmanı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Ali Çengel’in gerçekleştirdiği bilgilendirme konuşmasından sonra gerçekleşen toplu fotoğraf çekiminin ardından Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve amfiler öğrencilere gösterildi.

Etkinlik Filmi İçin Tıklayınız


27.12.2012