ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Bir Demet Çiçek Olup Gittik

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencileri Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında yürütülen “Bir Demet Çiçek Olup Gidiyoruz” isimli sosyal sorumluluk projesini 19 Aralık 2012 tarihinde...

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencileri Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında yürütülen “Bir Demet Çiçek Olup Gidiyoruz” isimli sosyal sorumluluk projesini 19 Aralık 2012 tarihinde Haluk Alıcık Huzurevi’ne yaptığı ziyaret ile gerçekleştirdi.

Öğretim Görevlileri Filiz Gülsevin Ersöz ve Hüseyin Önlem Ersöz önderliğinde 19 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ziyaret, duygulu, renkli ve coşkulu anların yaşanmasına sahne oldu.Öğrenci ve huzurevi sakinleri buluşmasına Karacasu Hafız M. ve R. Kavurmacı Ortaokulu Müzik öğretmeni Erşan Ergün ve iki öğrencisi de keman, gitar ve piyanolarıyla eşlik etti. Yüksekokul öğrencileri huzurevine projelerinin teması olan nostaljik mendilleri ve Yüksekokul teknik programı öğrencilerinin yaptığı seramik ve deri ürünleri ile gitti. Mendiller ile unutulmuş eski bayram geleneğini hatırlatmak isteyen öğrenciler, büyüklerini ziyaret etmenin ve onlarla birlikte vakit geçirmenin keyfini yaşadı. Proje hazırlıklarında heyecanla hediyeleri alan, hazırlayan, ve paketleyen, proje tanıtım stantları, internet sayfaları açan Yüksekokul öğrencileri bu proje ile unutulan bayram geleneklerimizi hatırlattı. Kültürel miras değeri ve taşıyıcı olan büyüklerimizi ziyaret ederek huzurevlerinde kalan bu değerlerin kıymetini bilmemiz gerektiğinin de önemini vurguladılar.

Projenin gerçekleştirilmesi için destek veren Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ramazan Kılıç'a, projenin hazırlanmasında emeği geçen Öğr.Gör. Aylin Dilek'e, Haluk Alıcık Huzurevi personeline, Karacasu Belediyesi'ne ve İşletmeci İsmail Hakkı Coşar’a teşekkür ederiz.


20.12.2012