ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Üniversitemizdeydi

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kültürel etkinlikler çerçevesinde organize edilen İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun sergilediği dinleti ve gösteri...

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kültürel etkinlikler çerçevesinde organize edilen İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun sergilediği dinleti ve gösteri 19 Aralık 2012  tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Şef Kamil KAYA yönetimindeki; Orta Anadolu, Balkan, Kırım, Orta Asya ve Türk Müziğinden eserlerin seslendirildiği dinletide, bazı türküler de dans sanatçılarının gösterisi eşliğinde sunuldu. Halkımız, öğrenciler ve protokolün coşkulu katılımları ile renkli dakikalar yaşandı.

Geniş bir kadro ile Üniversitemize gelen İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğuna programın sonunda Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU çiçeklerini takdim etti.

Topluluk; salondan üniversitemizde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek tekrar görüşme dileklerini ifade ederek ayrıldı.


20.12.2012